\\Sports

UEFA rīkotos izlašu mačus fani klātienē nedrīkstēs apmeklēt

 
©Nora Krevneva/F64 Photo Agency

Neatkarīgi no situācijas valstī, Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) rīkotajos izlašu dueļos stadionā nedrīkstēs atrasties līdzjutēji, atklāja organizācijas Medicīnas komisijas vadītājs Tims Meiers.

Meiers sarunā ar ziņu aģentūru DPA skaidroja, ka gala lēmums UEFA iekšienē šajā sakarā vēl nav pieņemts, taču pastāv liela iespēja, ka fani izlašu mačus klātienē nevarēs vērot. Viņš uzsvēra, ka neraugoties uz situāciju konkrētajā valstī, faniem un arī federācijām būs jāievēro UEFA, nevis valdības noteiktās prasības. Tas attieksies uz ikvienu valsti, tostarp Serbiju un Baltkrieviju.

"UEFA sacensību norisi kontrolē organizācijas izstrādātais nolikums. Arī iepriekš minētās valstis nedrīkstēs stadionos ielaist fanus, ja spēli kontrolē UEFA," teica Meiers, kurš pauda cerību, ka gala lēmums šajā jautājumā varētu tikt pieņemts drīzumā.

Medicīnas komisijas vadītājs gan bija krietni pozitīvāk noskaņots par UEFA Čempionu un Eiropas līgu spēlēm, kas attiecīgi paredzētas Portugālē un Vācijā. Meiers norādīja, ka šīs sacensības ir vieglāk kontrolēt, jo spēles noris vienā vietā un uz tām ieradīsies konkrēts skaits komandu. Diametrāli pretēja situācija gan esot Nāciju kausā.

"Ja turnīrs noris vienuviet, to visai viegli var kontrolēt, taču, ja sacensībās piedalās 55 izlases, rodas vairāki sarežģījumi. Tie saistīti ar konkrētajā valstī noteiktajiem ierobežojumiem, tāpat nav zināms, vai pieejamas būs arī laboratorijas," bažīgs bija Meiers.

Meiers norādīja, ka Vācijas bundeslīgas piemērs ir labs, taču regulāra testēšana visas sezonas garumā nav iespējama.

"Esmu pārliecināts, ka iegūsim vakcīnu, kas atkaļ ļaus piepildīt stadionus, taču tas, visticamāk, nenotiks tik drīz," pauda amatpersona. "Aizvien nezinām, kāds būs pandēmijas otrais vilnis. Jābūt izstrādātam plānam, kas paredz rīcības plānu, ja vīruss atkal uzplaiksnī."

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas futbola izlases pirmā spēle UEFA Nāciju līgas 2020./2021.gada sezonā būs šī gada 3.septembrī mājās pret Andoru.

Turpinājumā Latvijas izlase dosies uz Maltu, kur 6.septembrī tiksies ar vietējiem futbolistiem.

Nākamajā sasaukumā, 10.oktobrī Latvija viesosies pie Fēru salām un 13.oktobrī mājās uzņems Maltu. Grupu pēdējās spēlēs pašmāju futbolisti 14.novembrī uzņems Fēru salas un 17.novembrī viesosies pie Andoras.

Daiņa Kazakeviča vadītā Latvija cīnīsies UEFA Nāciju līgas D līgas pirmajā grupā, kuras uzvarētāja nodrošinās vietu nākamās sezonas C līgā jeb pēc spēka trešajā līmenī. D līgā spēlē Eiropas vājākās izlases.

Kā ziņots, koronavīrusa pandēmijas dēļ nenotika Latvijas nacionālās izlases plānotās pārbaudes spēles izbraukumā pret Melnkalni (26.martā) un Sanmarīno (31.martā).