Lielākā daļa olimpisko spēļu sponsoru pauž bažas par spējām atbalstīt Olimpiādi

© AFP/SCANPIX/LETA

Divas trešdaļas no korporatīvajiem Tokijas olimpisko spēļu atbalstītājiem Japānas raidorganizācijas NHK veiktajā aptaujā pauduši bažas par savām spējām turpmāk atbalstīt četrgades notikuma norisi.

Ceturtdienas vakarā NHK paziņoja, ka veiktajā aptaujā 65% organizāciju paudušas pamatotas bažas par sadarbības turpināšanu uz vēl vienu gadu.

Organizācijas bažījas, ka Olimpiādes reklamēšanas pasākumi turpmāk būs mazākā apjomā, jo to tiešā mērā ietekmējusi koronavīrusa radītā pandēmija. Tāpat pastāvot risks, ka Olimpiāde nākamgad nemaz nenotikšot, jo organizatori iepriekš jau norādījuši - spēles notiks 2021.gadā vai nenotiks vispār.

Vairums sponsoru vēl nav izlēmuši par atbalsta sniegšanu arī turpmāk, jo vēl nav notikušas sarunas ar olimpisko spēļu organizatoriem. Olimpisko spēļu izpilddirektors Toširo Muto piektdien atklāja, ka organizatori ar sponsoriem nav runājuši, jo kopš marta Japānā izsludināta ārkārtējā situācija.

"Nedomāju, ka ir kāds, kurš spēs simtprocentīgi apgalvot, ka nākamgad notiks Tokijas olimpiskās un paralimpiskās spēles," teica Muto, kurš uzsvēra, ka sponsoriem tomēr būtu jāsaglabā vēlme palīdzēt noorganizēt Olimpiādi.

68% no aptaujātajām kompānijām atzina, ka pandēmijas dēļ šogad piedzīvos būtiskus finansiālos zaudējumus.

Muto nevēlējās atklāt summu, no kuras nāksies šķirties pārcelto spēļu dēļ, taču zināms, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šai "glābšanas misijai" atvēlējusi 800 miljonus ASV dolāru (710,7 miljonus eiro). Kopējās Olimpiādes rīkošanas izmaksas mērojamas 12,6 miljardu ASV dolāru (11,2 miljardu eiro) apmērā.

Organizatoriem sadarbība ar sponsoriem ir vitāli svarīga, jo paredzēts, ka atbalstītāji kopumā ienesīs 3,3 miljardus dolāru (2,93 miljardus eiro). Kopējie ieņēmumi plānoti 5,9 miljardu (5,24 miljardu eiro) apmērā.

Šo summu lielākoties garantēs Olimpiādes zelta sponsori "Canon", "NEC", "Asahi Breweries" un olimpiskās kustības atbalstītājs "Toyota".

Ņemot vērā, ka līdz ar Olimpiādes pārcelšanu krietni palielinājušās izmaksas, organizatori lūko veidus, kā samazināt izdevumus. Muto neslēpa, ka starp organizatoriem ir aptuveni 200 priekšlikumi, kā samazināt izdevumus, tomēr konkrētas izmaksu pozīcijas viņš nenosauca.

Muto piektdien arī paziņoja, ka 80% no Olimpiādes telpām ir gatavas darbam, savukārt sarunas vēl noris par atlētu ciematu un vietu, kur plānots izmitināt medijus.

NHK veiktajā aptaujā atbildi sniedza 57 no 78 uzrunātajām kompānijām.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Tokijas olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Svarīgākais