\\Sports

Atcelts arī šogad plānotais Dublinas maratons

 
©imago/Inpho Photography/SCANPIX/LETA

Šā gada Dublinas maratona rīkotāji nolēmuši atcelt pasākumu, ziņu aģentūra atsaucas uz rīkotāju sniegto informāciju.

Maratons atcelts koronavīrusa pandēmijas dēļ, norādot uz vīrusa uzliesmojuma izraisītiem iespējamiem ilgtermiņa traucējumiem.

Maratonam bija jānotiek 25.oktobrī. Līdz šim datumam Īrija plāno pilnībā atcelt ierobežojumus pakāpeniskajā procesā, kas sākās pirmdien. Tomēr organizatori norāda, ka sacīkstes, kurās pagājušajā gadā bija 22 500 dalībnieku, nenotiks baiļu par drošību dēļ.

"Mēs pieņēmām grūto lēmumu visu to cilvēku veselības un labklājības interesēs, kuri ir iesaistīti mūsu pasākumos un sekmējuši to veiksmīgu norisi, sākot ar skrējējiem, atbalstītājiem, brīvprātīgajiem, sponsoriem un beidzot ar piegādātājiem," sacīja sacensību direktors Džims Onijs.

"Mēs izpētījām daudzas alternatīvas, kā droši organizēt pasākumus, taču galu galā neviena no tām nebija dzīvotspējīga," viņš teica paziņojumā.

Īrijas "ceļvedis", lai no jauna atvērtu valsti, ir paredzējis pēdējos piecus posmus koronavīrusa ierobežošanas pasākumu atcelšanai augustā.

Paredzēts, ka šā mēneša beigās beigsies arī valdības aizliegums rīkot vairāk nekā 5000 cilvēku pulcēšanos.

Lēmums atcelt maratonu norāda, ka koronavīrusa izraisītā krīze var būt ilgāka, nekā ierosināts oficiālajos plānos, un tas var ietekmēt citus plānotos vai pārplānotos pasākumus.

Piemēram, Londonas maratons ir pārcelts uz 4.oktobri. Pagājušajā gadā sacīkstes uzsāka gandrīz 43 000 skrējēju, un maršrutā bija desmitiem tūkstošu skatītāju.

"Esam nomākuši vīrusu un ierobežojam tā ietekmi uz sabiedrības veselību," pirmdien sacīja Veselības departamenta galvenais medicīnas darbinieks Tonijs Holahens. "Mums tas jāturpina arī turpmākajās nedēļās un nākamajos posmos."

Saskaņā ar Veselības departamenta datiem Īrijā no Covid-19 ir miruši 1547 cilvēki.

Pirmdien ikdienas nāves gadījumu skaits bija samazinājies no 77 personu maksimuma līdz četriem.