Pirmdiena, 20.marts

redeem Irbe, Made

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Francijā futbols un regbijs netiks spēlēts līdz pat septembrim

© REUTERS/SCANPIX/LETA

Futbola un regbija mači Francijā nebūs atļauti līdz pat šī gada septembrim, otrdien paziņoja premjerministrs Eduārs Filips.

Filips otrdien informēja iedzīvotājus par valdības plāniem attiecībā uz masu pasākumu norisi. Premjerministrs norādīja, ka līdz pat septembrim Francijā nenotiks neviena regbija vai futbola spēle, kas nozīmē, ka viena no spēcīgākajām Eiropas futbola līgām ir noslēgusi savu sezonu.

Premjerministrs skaidroja, ka līdz septembrim būs atļauti vien tie pasākumi, kuros apmeklētāju skaits nepārsniegs 5000. Paredzams, ka šie noteikumi kārtējo reizi izjauks sporta nozares plānus. Nesen uz 29.augstu līdz 20.septembri tika pārcelta "Tour de France" tūre, kas ierasti pulcē vairākus simtus tūkstošus skatītāju.

"Profesionālās sporta līgas nedrīkstēs turpināt 2019./20.gada sezonu, jo īpaši tas attiecināms uz futbolu un regbiju," teica Filips."Būšu precīzs, pasākumi, kuros apmeklētāju vai dalībnieku skaits ir plānots virs 5000, jāsaņem konkrētā reģiona policijas atļauja. Šādi noteikumi būs spēkā līdz septembrim."

Francijas futbola čempionāta klubi lēnām vienkopus jau pulcēja savus futbolistus, kuri cerēja, ka ap 11.maiju varētu aizvadīt pirmos treniņus, bet jūnija sākumā - pirmos mačus.

Līdz 11.maijam Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis. No saslimšanas ar koronavīrusu valstī miruši jau vairāk nekā 23 000 cilvēku.