Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Sports

Latvijas auto-moto sportisti par juku laikiem

© Aigars Laurinovičs/F64

Pafbet atlēti Reinis Nitišs un Kaspars Stupelis atzīst, ka pandēmija ir pamatīgi skārusi sportistu ikdienas, taču gan viens, gan otrs redz arī drūmā mākoņa zelta maliņu.

Rallija braucējs Nitišs teic, ka pēdējās dienas bijušas savādas, nācies adoptēties. "Treniņu process ir izmainījies pilnībā. Nākamās nedēļas beigās bija plānots doties uz Somiju un trenēties uz ezeriem, taču lidmašīnas neceļas un nenolaižas," tā Reinis par pajukušajiem plāniem. Pasaules čempionam blakusvāģos Stupelim nākotne ir tikpat neskaidra. Viņš saka: "Pasaules čempionāts ir atcelts uz noteiktu laiku - par mēnesi vēlāk, taču es drīzāk gribētu teikt, ka uz nenoteiktu. Termiņi var mainīties atkarībā no situācijas. Sajūta ir jocīga, cītīgi gatavojos kaut kam, kas beigās nenotiek." Arīdzan sporta zāles ir slēgtas un braukšanas treniņi Kasparam nav iespējami.

Lai arī profesionālā sporta dzīve ir šķietami apstājusies, abi Pafbet atlēti šajos juku laikos saskata ko jauku. Reinis laiku velta savam bakalaura darbam, kas šogad jāaizstāv. Viņš teic: "Visi ikdienā skrien un streso, toties šo piespiedu atvaļinājumu nāksies pavadīt mierīgi, beidzot var ievilkt elpu." Savukārt Stupelis pavada laiku veselīgi un pilnīgā saskaņā ar sevi un dabu. "Uzturu sevi formā, minos ar riteni, skrienu, braucu ar rollerslēpēm. Pārējiem iesaku to pašu - ejiet svaigā gaisā, elpojiet, pakustieties, ēdiet veselīgi un viss būs kārtībā." Arī Reinis, uzsver, ka pats galvenais ir saudzēt sevi un apkārtējos.

"Šī ārkārtas situācija pierāda, cik mēs visi esam vienlīdzīgi. Nav svarīgi kādas valsts, tautības un ādas krāsas esi, visi esam kopā. Gribētu teikt, ka pasaule vienojas," tā noslēgumā Pafbet atlēts Kaspars Stupelis.