\\Sports

Paravieglatlēte Dadzīte izcīna bronzas medaļu

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Latvijas sportiste Diāna Dadzīte piektdien Dohā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta paravieglatlētikā diska mešanas sacensībās, tiekot pie otrās medaļas šajās meistarsacīkstēs.

Dadzīte, startējot F55 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā disku meta 22,97 metru tālumā.

Uzvaru ar 23,97 metriem izcīnīja kolumbiete Erika Marija Kastano-Salazara, bet sudrabu ar 23,49 metru tālu raidījumu guva ķīniete Feisja Duna.

Šajās sacensībās startēja 11 sportistes.

Dadzīte šajā čempionātā triumfēja šķēpmešanā, bet pirms diviem gadiem viņai bija zelts gan šķēpmešanā, gan diska mešanā. Savukārt pirms gada viņa Eiropas čempionātā izcīnīja pat trīs zelta medaļas.

Jau ziņots, ka Aigars Apinis pirms nedēļas izcīnīja zeltu diska mešanā.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā noslēdzas šodien. Latviju Dubaijā pārstāvēja pieci sportisti. Viņu vidū bija arī daudzkārtējais pasaules un paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis un 2016.gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte, kuru Starptautiskā Paralimpiskā komiteja ierindoja starp desmit spēcīgākajām pasaules parasportistēm pasaulē.

Kopumā pasaules čempionātā piedalījās apmēram 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notika Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas paredzēts un pielāgots tieši parasportistiem.

Latviju sportisti pasaules čempionātā paravieglatlētikā:

diska mešanā (F52 klase) - Aigars Apinis,

šķēpa mešanā un diska mešanā (F55 klase) - Diāna Dadzīte,

šķēpa mešanā un lodes grūšanā (F38 klase) - Dmitrijs Silovs,

vālītes mešanā (F32 medicīnas klase) - Baiba Rorbaha,

lodes grūšanā (F33 klase) - Jānis Juhņēvičs.