\\Sports

Par spīti līdzjutēju attieksmei Porziņģis izbaudījis atmosfēru Ņujorkā

 
©AP/SCANPIX/LETA

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis, kurš spēlē Nacionālās basketbola asociācijas klubā Dalasas "Mavericks", pauda prieku par atgriešanos Ņujorkā, skaidroja, ka šādu līdzjutēju attieksmi bija gaidījis, taču izbaudīja atmosfēru zālē, pēc spēles sarunā ar žurnālistiem ESPN televīzijas kanālā teica sportists.

Pēc tam, kad Porziņģis un Ņujorkas "Knicks" nebija šķīrušies kā labākie draugi, arī Ņujorkas līdzjutēji bija noskaņoti negatīvi pret sava bijušā elka atgriešanos pilsētā.

"Skatītāji bija diezgan skaļi un kaislīgi atbalstīja savu komandu," jau pirmais jautājums pēc spēles Porziņģim bija par skatītājiem, kuri izrādīja savu nepatiku pret spēlētāja atbraukšanu uz pilsētu citas komandas kreklā. "Nemāku teikt, vai attieksme pret mani bija godīga vai nē. Skatītāji rīkojās atbilstoši tam, ko bija dzirdējuši par mani. Es par to tik daudz nedomāju. Atbraucām pēc uzvaras un esam neapmierināti, ka to neizdevās izcīnīt. Pretinieki spēlēja labi, pūlis viņus atbalstīja no sākuma līdz beigām, viņiem iekrita daži lieliski metieni, un viņi spēli aizvadīja ar lielu enerģiju."

Latvijas basketbolists bija sagatavojies tamlīdzīgai līdzjutēju reakcijai, ko apliecināja arī atbildes: "Es teiktu, ka tas mani neietekmēja. Protams, es dzirdēju viņus, jo pūlis bija skaļš, taču mēģināju koncentrēties uz spēli un nedomāt par to, kas notiek tribīnēs. Neesmu šeit, lai uzvarētu skatītājus."

Šis bija jau otrais Dalasas vienības zaudējums Ņujorkas vienībai, kas ir turnīra tabulas lejasdaļā, nedēļas laikā.

"Domāju, ka pretinieki šajās divās spēlēs laukumā devās ar nedaudz lielāku motivāciju, nekā viņi to dara ikdienā, un mēs devām viņiem iespēju iespēlēties, it sevišķi mača sākumā, sajust, ka viņi var labi nospēlēt," skaidrojumu mēģināja rast Porziņģis. "Tomēr tā ir tikai viena no daudzajām spēlēm, un pretinieks tiešām spēlēja labi. Zinām, ka varam spēlēt labāk, un mums tas ir jādara, lai uzvarētu."

Vienam no "Mavericks" līderiem prasīja arī par atgriešanos Ņujorkā.

"Esmu jau teicis, ka Ņujorka man pietrūka, un tas ir forši - būt šeit atpakaļ un spēlēt "Madison Square Garden"," savu jau iepriekš teikto atkārtoja basketbolists. "Esmu priecīgs, ka tribīnēs bija emocijas. Man nepatīk spēlēt, ja skatītāji nepauž savu pozitīvo vai negatīvo attieksmi. Emocijas bija, un es šo atmosfēru izbaudīju."

Porziņģis Ņujorkas "Knicks" rindās no 2015. līdz 2018.gadam aizvadīja 186 regulārā čempionāta spēles, to laikā caurmērā izceļoties ar 17,8 punktiem un 7,1 atlēkušo bumbu.

"Mavericks" ar sešām uzvarām 11 spēlēs ieņem astoto vietu Rietumu konferencē, bet "Knicks" 12 spēlēs izcīnījusi vien trīs panākumus, divus no tiem - pret "Mavericks", ierindojoties priekšpēdējā pozīcijā Austrumos.