\\Sports

Uzņēmumu reģistrs apstiprina paraksta tiesības Pukinskam

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Latvijas Republikas (LR) Uzņēmumu reģistrs (UR) trešdien apstiprināja Edgaru Pukinsku kā Latvijas Futbola federāciju (LFF) pārstāvēt tiesīgu personu ar paraksta tiesībām, vēsta LFF.

Šāds lēmums pieņemts, balstoties uz LFF valdes 22.oktobra lēmumu apstiprināt ģenerālsekretāra amatā Pukinsku.

Jau vēstīts, ka kopš 17.oktobra LFF bija bez paraksttiesīgas personas, jo LFF Ārkārtas kongresā biedri lēma par organizācijas līdzšinējā prezidenta Kaspara Gorkša atstādināšanu no amata. Savukārt kopš šī gada 17.jūlija LFF bija arī bez ģenerālsekretāra.

Situācijas risināšanai bija nepieciešams tikt pie pilntiesīga ģenerālsekretāra. Tas notika 22.oktobrī LFF valdes ārkārtas sēdē, kad ar vienbalsīgu lēmumu nolemts amatā iecelt Pukinsku, kurš šajā amatā organizācijā strādāja no 2018.gada aprīļa līdz šī gada 17.jūlijam. Pagājušajā nedēļā tika sagatavoti nepieciešamie dokumenti iesniegšanai LR UR un 30.oktobrī saņemts apstiprinājums.

Nākamā gada aprīlī plānotas LFF prezidenta vēlēšanas. Līdz tam laikam Pukinsks noteicis vairākas LFF prioritāros darbus, kuros ietilpst atjaunot pilnvērtīgu finanšu nodaļas darbu un procesus, uzsākt 2020.gada budžeta izveidi, turpināt sadarboties ar Valsts ieņēmumu dienestu aktuālo jautājumu risināšanā, stiprināt LFF kā komandas darbu (pilnveidot procesus, kritiski izvērtēt paradumus), apstiprināt statūtus un organizēt ārkārtas kongresu šim mērķim, organizēt valdes un prezidenta vēlēšanu procesu, atjaunot uzticību stratēģisko partneru acīs - Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA), Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) u.c., kā arī nodrošināt stabilitāti LFF iekšienē un sadarbībā ar partneriem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms divām nedēļām LFF ārkārtas kongresā biedri nolēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Gorkšu. Par Gorkša atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Lai atstādinātu Gorkšu, bija nepieciešams 50%+1 balss. Balsojumam tika reģistrēti 129 biļeteni, līdz ar to atstādināšanai bija nepieciešamas vismaz 65 balsis.

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts pērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu. Pēc LFF statūtiem, nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 2020.gadā, līdz ar to līdz aprīlim organizācija strādās, visticamāk, bez prezidenta.