\\Sports

Pēc nokauta ringā miris 27 gadus vecs ASV bokseris

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

ASV profesionālais bokseris Patriks Dejs 27 gadu vecumā miris pēc ringā gūtajām traumām, trešdien paziņoja promouters Lū Dibella.

Sportists mira četras dienas pēc ringā saņemtā nokauta. Dejs bija bezsamaņā pēc sestdienas cīņas Čikāgā pret citu amerikāņu sportistu Čārlzu Konvelu, kad tika nogādāts slimnīcā. Cīņas laikā Dejs saņēma vairākus iespaidīgus belzienus, pēc kuriem bija nepieciešama smadzeņu operācija.

"Viņš izvēlējās boksēt, zinot, kāds ir risks, kāpjot ringā. Sportists ļoti mīlēja boksu," Dibella pauda paziņojumā. Viņš arī atzina, ka drošības jautājums sportā ir aktuāls, un nosauca Deja nāvi par "aicinājumu rīkoties", lai "padarītu boksu drošāku visiem bokseriem". "Tas ir veids, kā mēs varam godināt Deja piemiņu," piebilda promouters.

Arī Konvels pauda cieņu savam pretiniekam ringā savā "Twitter" kontā publicētā vēstulē: "Nekad nedomāju, ka tas notiks ar tevi. Es tikai vēlējos uzvarēt. Ja varētu to pagriezt atpakaļ, es to darītu."

Konvels rakstīja, ka gribējis pamest sportu, taču Deja piemērs viņu iedvesmojis palikt boksā, jo "tu biji cīnītājs no sirds".

Dejs cīnījās otrajā pusvidējā svarā (līdz 69,9 kilogramiem), profesionāļa karjeras laikā uzvarot 17 un zaudējot četrās cīņās, kā arī reizi cīnoties neizšķirti.