\\Sports

Latvijā pavasarī notiks Deivisa kausa spēles

 
©Pixabay

Ir kļuvis zināms, ka nākamgad no 6. līdz 7. martam Latvijā notiks Deivisa kausa Pasaules II grupas spēles. Latvijas izlasei pretī stāsies Ēģiptes valstvienība, pret kuru pēdējo reizi tika spēlēts 2012. gadā. Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas izlase šobrīd atrodas Pasaules 2. grupā un uzvaras gadījumā septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu Pasaules 1. grupā.

Pēdējo reizi Deivisa kausa spēles Latvijā tika aizvadītas 2017. gadā, kad Jelgavā tika atzīts Norvēģijas tenisa izlases pārākums. Pret nākamo pretinieci Ēģipti mūsu valstvienībai jau vienreiz ir izdevies izcīnīt panākumu - 2012. gadā Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis kaldināja uzvaru pār Ēģiptes tenisistiem.

“Jaunais formāts mums ir ļoti labvēlīgs. Tas palielina mūsu izredzes cīnīties par iekļūšanu Pasaules I grupā. Paskatīsimies, kādi spēlētāji mums būs pieejami un kāds sastāvs mums izveidosies, bet tas būs izlases kapteiņa ziņā. Šobrīd ir vairāki kandidāti, tā kā - gatavojamies. Šobrīd veicam pārrunas par konkrētām vietām, kurās varētu tikt aizvadītas šīs spēles, bet jāņem vērā, ka pēc ITF noteikumiem vietai ir jābūt ne tālāk par 180 km attālumā no starptautiskās lidostas.” stāsta Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu tenisa izlase septembrī aizvadīja spēles Deivisa kausa Pasaules 3. grupā, kas norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Mūsu valstvienībai izdevās pārliecinoši ar rezultātu 3:0 uzvarēt Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes izlasi, taču vēlāk tika atzīts Igaunijas un Grieķijas izlases pārākums. Šajās spēlēs Latvijas izlasi pārstāvēja brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš un debitants Roberts Štrombahs, savukārt pie kapteiņa stūres bija Deniss Pavlovs.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas III grupā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!