\\Sports

Stupelis kļūst par četrkārtēju pasaules čempionu blakusvāģu motokrosā

 
©Rūta Kalmuka/F64 Photo Agency

Blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu svētdien pasaules čempionāta 13.posmā Geņonā pirmajā braucienā nodrošināja sev pasaules čempiona titulu.

Baksa/Stupeļa ekipāža uzvarēja pirmajā braucienā, bet viņu sīvākais konkurents beļģis Marvins Vanlušens bija sestais, kā rezultātā Nīderlandes un Latvijas duets kļuva par čempioniem. Abas ekipāžas kopvērtējumā šķir 75 punkti - tik, cik var iegūt sezonas atlikušajos trīs braucienos -, taču Vanlušens vairs nevar apsteigt Baksu uzvarētajos braucienos.

Baksa/Stupeļa ekipāža pēc pirmā apļa bija ceturtajā pozīcijā, bet brauciena gaitā pakāpās līdz otrajai vietas. Tiesa, tempu kāpināja arī Vanlušens, kurš vienā brīdī izvirzījās līderpozīcijā, taču pēdējos apļos viņš zaudēja vairākas vietas, kas nīderlandietim un latvietim ļāva svinēt uzvaru braucienā. Otrā bija nīderlandieša Kūna Hermansa ekipāža, bet trešo vietu ieņēma itālis Dzeno Kompalati.

Vēlāk pēcpusdienā tiks aizvadīts otrais brauciens.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Viņi par pasaules čempioniem kļuva arī 2015.gadā, bet 2003. un 2004.gadā Stupelis uzvarēja kopā ar leģendāro nīderlandiešu pilotu Danielu Vilemsenu.

Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

 

Abonē