Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Visi trīs Latvijas pludmales volejbolistu pāri Romā uzvar

© Pixabay

Visi trīs Latvijas pludmales volejbolistu pāri ceturtdien Pasaules tūres finālposma grupu turnīru Romā uzsākuši ar uzvaru.

Kā pēdējie grūtu uzvaru izcīnīja Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdinš, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru. Viņi ar 2-1 (15:21, 21:17, 22:20) pieveica turnīra 21.numurus no Šveices Adrianu Heidrihu un Mirko Gersonu.

Pirmajā setā labāki bija Šveices pludmales volejbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 21:15. Otrajā setā jau no sākuma vadībā bija Latvijas duets, revanšējoties ar 21:17 un panākot trešo setu.

Tajā iniciatīva piederēja šveiciešiem, taču pēc 6:7 latvieši guva divus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 8:7, vēlāk - ar 10:8. Heidrihs/Gersons panāca neizšķirtu 12:12, un viss izšķīrās seta galotnē. Vairākas mačbumbas seta galotnē bija gan Samoilovam un Šmēdiņam, gan pretiniekiem, taču meistarīgāki izrādījās Latvijas pludmales volejbolisti, uzvarot spēli ar 2-1 (15:21, 21:17, 22:20).

Cīņā par uzvaru grupā viņiem ceturtdien vēl jātiekas ar pasaules vicečempioniem vāciešiem Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri Romā izlikti ar piekto numuru un pirmajā grupas spēlē viegli ar 2-0 (21:14, 21:15) apspēlēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuri Romā izlikti ar 28.numuru.

Samoilovs/Šmēdinš iekļuva pamatturnīrā, kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pārspējot Ķīnas duetu Pens Gao/Jans Li.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs Pasaules tūres finālposmu Pjotra Kantora savainojuma dēļ sākuši ar uzvaru grupā pār Polijas pāri Kantors/Bartošs Losjaks - 2-0 (21:18, 21:0).

Cīņā par uzvaru grupā vēlāk pēcpusdienā latvieši tiksies ar spēcīgāko Igaunijas duetu Kusti Nelvaks/Marts Tīsārs (27.), kuri ar 2-0 (22:20, 22:20) pārspēja citu Polijas pāri Mihals Brils/Gžegožs Fijaleks (izlikti ar 6.numuru).

Jau ziņots, ka kvalifikācijā ar 25.numuru izliktie Toms Šmēdinš/Kristaps Šmits pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, kuriem bija piešķirts astotais numurs, un turnīru noslēdza dalītā 41.vietā.

Sieviešu turnīrā ar desmito numuru izliktās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12) pārspēja Ķīnas sportistes Faņu Vanu un Sjiņji Sjiu, kuras Romā izliktas ar 18.numuru.

Graudiņa/Kravčenoka spēli par pirmo vietu grupā aizvadīs ceturtdien pēcpusdienā pret Šveices duetu Tanja Hīberli/Nina Bečarta, kuras Romā izsētas ar piekto numuru.

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) - pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.