\\Sports

Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Miezis

 
©Ekrānuzņēmums no bobslejs.lv/Talsu vēstis

Augusta nogalē savā 84.dzīves gadā mūžībā devies viens no visu laiku izcilākajiem latviešu bobsleja kamanu konstruktoriem Arvīds Miezis, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Viņš iesaistījās bobsleja kamanu būvēšanā un dizainēšanā jau 1983.gadā un darbojās šajā jomā līdz pat 2014.gadam. Ar Mieža konstruētājām četrinieku kamanām Jāņa Ķipura komanda ieguva bronzas medaļas Kalgari ziemas olimpiskajās spēlēs. Mieža četrinieka bobā Eiropas čempiona titulu ieguvis Sandis Prūsis, divniekos savulaik pirmā medaļa pasaules čempionātu mērogā Zintim Ekmanim, sestā vieta Jāņa Miņina divniekam Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Arvīds ir Latvijas bobsleja leģenda ar lielo burtu.” - tā savulaik aprakstam par Arvīdu Miezi “Talsu Vēstīs” konstruktoru raksturojis tagadējais izlases galvenais treneris Sandis Prūsis

Arvīds Miezis ( dzimis 1935.g 25.augustā - miris 2019.gada 21.augustā) pasaulē nācis Baškīrijā, netālu no Ufas, kur agrāk atradās latviešu kolonija. Viņa vectēvs uz Baškīriju aizbrauca 19.gadsimta beigās.

Vēlāk atgriezies Latvijā, Arvīds Miezis strādāja RAF autorūpnīcā par inženieri izgatavotāju un tieši viņš izstrādāja labi pazīstamā RAF mikroautobusa dizainu. 1983.gadā Latvijas bobsleja aizsācējs Rolands Upatnieks uzaicināja Miezi uz bobsleju, lai piedalītos bobsleja kamanu izstrādāšanā un šim darbam Arvīds nodevās vairāk nekā 30 gadus. Bobus konstruējis gan Polimēru un mehānikas institūtā, gan Laucienes darbnīcā, vēlāk pārcēlies uz dzīvi Talsos.

Atvadīšanās no Arvīda Mieža notiks pirmdien 26.augustā pulksten 12.00 Talsu Liepu kapličā

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!