\\Sports

Cīkstonim Bondarenko bronzas medaļa Eiropas jaunatnes Olimpiādes sacensībās

 
©AFP/Scanpix

Latvijas grieķu-romiešu stila cīkstonis Kaspars Bondarenko svētdien Baku izcīnīja Eiropas jaunatnes Olimpiādes sacensību bronzas medaļu.

Bondarenko, kurš startēja svara kategorijā līdz 45 kilogramiem, no pirmās kārtas bija brīvs, bet otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā pārspēja poļu cīkstoni Mateušu Ropjaku.

Pusfinālā sekoja neveiksme pret turku Umutu Čobanu, taču Bondarenko tika pie iespējas cīnīties gandarījuma mačā par bronzas medaļām. Cīņā par trešo vietu Latvijas pārstāvis pārspēja francūzi Žildasu Šambino.

Tikmēr tenisā puiši vienspēlēs Ruslans Filipenko ar 1-6, 1-6 piekāpās vācietim Oliveram Olsonam.

15.Eiropas jaunatnes Olimpiāde notiks no līdz 27.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Eiropas jaunatnes Olimpiāde notiek katru otro gadu, un šoreiz labākos jaunos sportistus no visa kontinenta uzņems Baku pilsēta, kur pirms četriem gadiem risinājās pirmās Eiropas spēles. Latvija šajā jauniešu sporta festivālā būs pārstāvēta ar plašu komandu - 34 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no desmit Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, taču šajā reizē valsts sportisti nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti astoņi jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem no Latvijas piedalīsies vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Jaunos olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti - vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Aļona Ostapenko (2011).