\\Sports

Samoilovs/Šmēdiņš kvalificējas Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra izslēgšanas spēlēm

 
©EPA/ SCANPIX

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja panākumu Šveices pilsētā Gštādē notiekošā Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra pamatsacensību mačā, tādējādi Latvijas duets cīņu turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pamatturnīrā ar 22.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-1 (21:15, 18:21, 15:9) uzveica ķīniešus Gao Penu/ Li Janu, kuriem piešķirts 27.numurs. Līdz ar gūto panākumu Latvijas duets kvalificējās sacensību izslēgšanas spēļu turnīram.

Spēles pirmajā setā visai droši spēlēja Latvijas pāris, nedodot pretiniekiem lielas izredzes. Tāpat spēle turpinājās arī otrajā setā, ka latvieši panāca 12:9, bet vēlāk jau iniciatīvu pārņēma pretinieki, panākot 19:16. Seta galotnē Latvijas duets nespēja pārņemt vadību un piekāpās ar 18:21. Savukārt noslēdzošajā spēles setā neviena no komandām sākotnēji nespēja atrauties un rezultāts vēstīja 6:6, tomēr mača turpinājumā neatlaidīgāki bija latvieši, kuri pretiniekiem vairs ļāva iegūt vien trīs punktus, kamēr paši izcīnīja deviņus, tādējādi gūstot panākumu ar 15:9.

Iepriekš jau ziņots, ka kvalifikācijas pirmajā kārtā ar trešo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (21:12, 21:16) uzveica nīderlandiešus Dirku Bēleru/Stefanu Būrmanu, kuriem kvalifikācijā tika piešķirts 30.numurs. Savukārt izšķirošajā - otrajā kārtā Latvijas sportisti ar 2-0 (21:14, 21:15) droši pārspēja ar 19.numuru izliktos turkus Muratu Giginolu/Volkanu Gegtepi, nodrošinot vietu pamatsacensībās. Kvalifikācijā bija jāstartē arī Mārtiņam Pļaviņam/Edgaram Točam, kuri sacensības uzsāka no otrās kvalifikācijas kārtas. Atlasē viņi bija izlikti ar otro numuru, bet izšķirošajā mačā par iekļūšanu pamatturnīrā viņi ar 2-0 (21:13, 21:10) uzvarēja meksikāņus Huanu Virhenu/Lombordo Ontiverosu, kuriem bija ticis 18.numurs.

Savukārt pamatsacensībās Samoilovs/Šmēdiņš F grupā ar 0-2 (15:21, 20:22) zaudēja sacensību 11.numuram Andrē Lojolam Šteinam/Žeorži Vanderlejam no Brazīlijas, tāpat zaudējumu cieta arī pamatsacensībās ar 20.numuru izliktie Pļaviņš/Točs, kuri D grupas pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (19:21, 22:20, 11:15) piekāpās amerikāņiem Džeikobam Gibam/Teiloram Krebam, kuri izlikti ar 13.numuru.

Tikmēr sieviešu konkurencē Latvijas vadošais dāmu duets Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa, kuras kvalifikācijas turnīrā bija izliktas ar ceturto numuru, atlasi arī varēja sākt no otrās kārtas un tajā ar 2-1 (21:15, 19:21, 15:9) pieveica grieķietes Vasiliki Arvaniti/Panagioti Karagkuni, kurām bija 13.numurs. Savukārt pamatturnīra pirmajā spēlē Latvijas pāris, kuras izliktas ar 23.numuru, G grupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:19, 21:19) pārspēja brazīlietes Barbaru Seišasu/Fernandu Alvisu, kurām pamatsacensībās piešķirts desmitais numurs.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīs divas spēles - vispirms savā starpā tiekoties grupas pirmajai un ceturtajai, kā arī otrajai un trešajai komandai, bet pēc tam spēkus samēros abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniegs izslēgšanas turnīra otro kārtu jeb astotdaļfinālu, bet vienības, kas gūs pa vienai uzvarai, iekļūs izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēgsies. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests 2017.gadā.

Pirms Gštādes turnīra pagājušajā nedēļā Vācijas pilsētā Hamburgā tika aizvadīts pasaules čempionāts, kurā Samoilovs/Šmēdiņš ieņēma dalītu 17.vietu, bet Pļaviņš/Točs astotdaļfinālā piekāpās pasaules ranga līderiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam no Norvēģijas, finišējot dalītajā devītajā vietā. Savukārt Kravčenoka/Graudiņa apstājās sacensību astotdaļfinālā, arī ieņemot dalītu devīto vietu.