\\Sports

Mūžībā devies leģendārais autosportists Mārtiņš Sesks

 
©f64

Sēru vēsts piemeklējusi Latvijas autosportu, jo pirmdien aizsaulē devās 83 gadus vecais autosporta leģenda Mārtiņš Sesks, vēstīja aizgājēja ģimene.

Sesks savu profesionālo dzīvi veltīja autorallijam un piensaimniecības attīstībai. Latvietis reiz triumfēja PSRS autorallija kausā, kā arī dibināja Liepājas piena kombināta autosporta sekciju. Viņš arī vairākkārt organizēja Latvijas un PSRS čempionātus, ieguva sporta meistara godu, kā arī bija Vissavienības kategorijas tiesnesis.

Autorallija speciālists jau no 1965.gada organizēja "Kurzemes" ralliju, bet vēlāk organizatoriskos pienākumus nodeva dēlam Uldim Seskam, kā arī Dainaram Dambergam. Tieši pateicoties Seskam Latvijā regulāri norisinās Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā.

Leģendārais autsportists skolojās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārtikas rūpniecības tehnoloģiju fakultātē un lielu daļu dzīves nostrādāja piensaimniecības nozarē, būdams Liepājas piena kombināta direktora vietnieks un galvenais inženieris. Tāpat viņš strādāja Kurzemes pienā par komercdirektoru, bet 11 gadus bija arī akciju sabiedrības Rīgas piensaimnieks padomnieks.Sesks arī apkopoja piensaimniecības vēstures materiālus publicēšanai un rūpējās par pienrūpniecības muzeja pārprojektēšanu. Tostarp otrreizēji atjaunoja Kalnamuižu.

Sesks nekad neliedza padomu nedz rallija organizatoriem, nedz tā dalībniekiem un vienmēr bija cienīts autosporta kopienā.

Atvadīšanās no leģendārā autsportista paredzēta piektdien, 12.jūlijā, plkst.14. Sv. Annas baznīcā, savukārt zemes klēpī Sesku guldīs Centrālkapos.