Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Sports

Svinot Somijas hokejistu uzvaru pasaules čempionātā, Helsinku ielās izgājuši 10 000 cilvēku

© AFP/Scanpix

Svinot Somijas hokeja izlases uzvaru pasaules čempionātā, valsts galvaspilsētas Helsinku ielās svētdien izgāja aptuveni 10 000 cilvēku.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Somijas hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta finālā ar 3:1 apspēlēja Kanādu, negaidīti kļūstot par planētas čempioni.

Kā vēsta "Hs.fi", Helsinku pilsētas centrālajā laukumā pulcējušies aptuveni 10 000 cilvēku, svinot izlases trešo triumfu pasaules čempionātā, bet pirms plkst.2 iedzīvotāji palēnām devušies mājup. Svinību laikā somi dziedājuši, dejojuši, peldējušies strūklakā, vicinājuši valsts karogus un taurējuši ar automašīnām.

Kā norādījusi Helsinku policija, iedzīvotāju svinības kopumā bijušas mierīgas un bez lieliem starpgadījumiem vai traumām, lai gan pāris cilvēkus nācies savaldīt, kā arī likumsargiem bija jāiejaucas, kad tik izmantotas neatļautas petardes.

Zīmīgi, ka Somija iepriekšējo reizi pasaules čempionātā triumfēja 2011.gadā, turnīram notiekot tieši Slovākijā. Somu hokejisti par planētas čempioniem svētdien kļuva trešo reizi vēsturē.