Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Sports

Latvija IIHF rangā pakāpjas uz desmito vietu

© Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Kanādas hokeja izlase pēc Slovākijā aizvadītā pasaules čempionāta saglabājusi vadību Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rangā, kamēr Latvija atgriezusies pirmajā desmitniekā un ieņem desmito pozīciju.

Jaunais pasaules rangs publicēts uzreiz pēc pasaules čempionāta, kurā svētdien Somija finālā ar 3:1 pieveica Kanādu, kamēr bronza tika Krievijai.

Ranga vadību joprojām saglabājusi Kanāda, kuras kontā ir 3705 punkti, bet uz otro vietu no trešās pakāpusies Krievija (3640), kamēr pirmo trijnieku noslēdz pasaules čempione Somija (3615), kas pakāpusies par divām vietām. Savukārt iepriekšējo divu gadu pasaules čempione Zviedrija ar 3615 punktiem no otrās vietas noslīdējusi uz ceturto, bet tai seko Čehija (3465), ASV (3430), Vācija (3355) un Šveice (3325), kas noslēdz pirmo astoņnieku.

Astoņas spēcīgākās ranga komandas automātiski nodrošinājušas vietu 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, kamēr pārējām būs jāsacenšas kvalifikācijā, tostarp Latvijai, kas izšķirošajā atlases kārtā nākamgad uzņems Franciju, Itāliju un vienu komandu no trešās kārtas kvalifikācijas grupas uzvarētājiem.

Savukārt devītā rangā ir Slovākija (3040), bet pirmo desmitnieku tagad noslēdz Latvija (3025), kas pakāpusies no 11.vietas, apsteidzot divas pozīcijas zaudējušo Norvēģiju (3005). Uzreiz aiz norvēģiem ir Dānija un Francija, bet pirmo sešpadsmitnieku noslēdz Baltkrievija, Austrija un Itālija.

Savukārt Lietuva un Igaunija rangā ir attiecīgi 24. un 26.vietā.

Rangs tiek ņemts vērā, lai sastādītu nākamā gada pasaules čempionāta apakšgrupas, tomēr organizatoru interesēs var tikt veiktas izmaiņas.