\\Sports

Itālijas izlases aizsargs Dzanata: Latvija ir laba komanda un šis mačs ir ļoti svarīgs

 
©Reuters/Scanpix

Ja Itālijas hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta mačā ar Latviju parādīs tādu pašu spēli kā pirmajos divos periodos pret Zviedriju, tai ir izredzes uz pozitīvu iznākumu, uzskata itāļu aizsargs Luka Dzanata.

B apakšgrupas mačs sāksies plkst.17.15 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV 7).

Sestdien savā pirmajā mačā Latvijas hokejisti ar 5:2 apspēlēja Austriju, bet otrajā duelī ar 1:3 piekāpās Šveicei. Tikmēr Itālija cietusi divus smagus "sausos" zaudējumus - 0:9 pret Šveici un 0:8 pret Zviedriju.

"Turnīru sākām pret divām ļoti spēcīgām komandām, kas uzrādījušas labus rezultātus. Neskatoties uz diviem zaudējumiem, mums pozitīvi jāraugās uz to, ko parādījām pirmajos divos periodos pret Zviedriju. Ja parādīsim tādu pašu spēli kā šajos periodos, mums ir izredzes. Saprotam, ka Latvija ir laba komanda un šis mačs bez šaubām ir ļoti svarīgs. Mums ir jāspēlē sava spēle, neskatoties uz to, ko piedāvā pretinieks," Itālijas hokeja federācija citē Dzanatas teikto.

Jau ziņots, ka pēc pēdējās spēles pirksta lūzuma dēļ čempionāts beidzās uzbrucējam Rodrigo Ābolam, kura vietā meistarsacīkstēm tika pieteikts uzbrucējs Māris Bičevskis.

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien, kad plkst.21.15 gaidāma cīņa ar Čehijas valstsvienību, bet pēc tam sekos spēles ar Krieviju (18.maijs plkst.13.15), Zviedriju (20.maijs plkst.17.15) un Norvēģiju (21.maijs plkst.17.15).

B grupas kopvērtējumā Krievija ir maksimāli iespējamie deviņi punkti trīs spēlēs, Čehijai, Šveicei un Zviedrijai ir seši punkti, trīs punktus guvusi Latvija, bet bez punktiem ir Austrija, Norvēģija un Itālija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 10. līdz 21.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.