Krievijas soļotāja Kirdjapkina dopinga dēļ zaudēs divas pasaules čempionātu medaļas

© Pixabay

Krievijas soļotāja Anisja Kidrjapkina saņēmusi diskvalifikāciju par dopinga lietošanu un zaudēs divas pasaules čempionātu medaļas, ziņo Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA).

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēmusi, ka Kidrjapkina pārkāpusi antidopinga noteikumus, jo viņas asins analīzēs atrastas novirzes no normas.

Kidrjapkinai nāksies atdot 2011. un 2013. gada pasaules čempionātu sudraba medaļas 20 kilometru soļošanā. 2011. gadā viņa izcīnīja bronzu, bet vēlāk tika pie sudraba medaļas, jo čempiontitulu izcīnījusī viņas tautiete Olga Kaniskina arī tika diskvalificēta par dopinga lietošanu.

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) 2015.gadā diskvalificēja VFLA. Viens no VFLA diskvalifikācijas atcelšanas noteikumiem bija Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbības atjaunošana.

Krievijas diskvalifikācijas pagarināta jau deviņas reizes, un atcelt to varētu vien nākamajā IAAF Padomes sēdē, kas notiks martā. Līdz ar to šomēnes gaidāmajā Eiropas čempionātā telpās Krievijas sportisti nevarēs startēt zem sava karoga.

Sports

Kāds vectēvs, tāds mazdēls – aizvadītajā nedēļā pašmāju sporta faniem gavilēt lika Valdis Valters. Jā, tieši leģendārā basketbolista, 1981. gada Eiropas čempionāta vērtīgākā spēlētāja Valda Valtera mazdēls, Kristapa Valtera dēls Valdis Valters ar precīzu metienu 1,4 sekundes pirms spēles beigām nodrošināja Latvijas komandai uzvaru pār Vāciju un iekļūšanu Eiropas U-18 čempionāta pusfinālā. Un viņš iekļauts arī turnīra simboliskajā labāko spēlētāju izlasē, vēstīts Paulas Ivanovas, Santas Sergejevas materiālā "Iet slavenā vectēva pēdās" izdevumā "Kas Jauns".

Svarīgākais