"Dinamo" pārtrauc zaudējumu sēriju

Piedzīvojusi piecus zaudējumus pēc kārtas, Rīgas "Dinamo" šovakar savā laukumā ar 3:2 pārspēja līgas vājāko komandu Bratislavas "Slovan" un turpina cīņu par "play off".

Savā starpā tiekas komandas, kuras pēdējā laikā sevi nav lutinājušas ar uzvarām. Ja kādam šķiet, ka “Dinamo” to vien dara, kā krāj vienu zaudējumu pēc otra, tad šobrīd līgā ir vēl vājāka komanda un tā ir “Slovan”. Rīdzinieki piedzīvojuši zaudējumus piecos mačos pēc kārtas, taču tie pārsvarā piedzīvoti papildlaikā, bet “Slovan” zaudējusi jau septiņas spēles pēc kārtas un visas pamatlaikā. “Slovan” šobrīd ir vājākā ne tikai rietumos, bet arī visā čempionātā.

Šī būs abu komandu 19. savstarpējā spēle un līdz šim sekmīgāk spēlējusi “Dinamo”. Septiņas uzvaraas izcīnītas pamatlaikā, viena - papildlaikā un vēl trīs pēcspēles metienos. “Slovan” ir 3 uzvaras pamatlaikā un pa diviem panākumiem papildlaikā un pēcspēles metienos. Vārti - 47:40. Sezonas pirmajā spēlē Bratislavā (12. decembrī) “Dinamo” uzvarēja ar 4:3. Toreiz vārtus guva Lauris Dārziņš (2), Miķelis Rēdlihs un Linuss Videls.

Šodien no trim tīkotājām uz pirmo astoņnieku spēlē tikai “Dinamo”. No astotajā vietā esošās Sočus komandas rīdzinieki atpaliek par pieciem punktiem (“Dinamo” ir viena spēle mazāk), bet no septītajā vietā esošās “Vitjaz” sešus (abām komandām vienāds spēļu skaits).

Gintam Meijam šodien 450. spēle Krievijas čempionātā “Dinamo” sastāvā. Vairāk spēļu ir tikai Miķelim Rēdliham - viņam šodien 478. spēle. Savikārt Kristaps Sotnieks tuvākajā laikā var kļūt par trešo, kurš sasniedzis 450 spēļu robežu. Viņam šodien 448. spēle.

1. trešdaļa

"Dinamo" vārtos Timurs Biļalovs

Ja līgā ir kāda komanda, pret kuru "Dinamo" ir jāspēlē uzbrūkoši, kā pirmajam numuram, tad tā ir "Slovan". Pirmajās trīs minūtēs tas notika daļēji, taču tendence uzbrukt bija novērojama itin aktīva.

It kā ir tendence vairāk uzbrukt, taču pirmo septiņu minūšu laikā tikai viens reāls vārtu gūšanas moments (Rēdlihs).

Periods pusceļā un spēle jau ir izlīdzinājusies. Arī "Slovan" sāk domāt par vārtu gūšanu.

Turpmākajās trīs minūtēs uzbrūk tikai viena komanda un tā ir "Slovan". Izskatās, ka rīdziniekiem spēki jau ir beigušies...

Kādas trīs minūtes "Dinamo" ir iespiesta savā zonā.

18:54. Gandrīz kā pārpratums uz pēdējo minūšu fona ir Laura Dārziņa vārtu guvums - 1:0. Piespēles Rēdliham un Dzaneti.

19:49. Divas minūtes Gimajevam. "Dinamo" paliek mazākumā.

2. trešdaļa.

Metieni pēc 1. trešdaļas - 15:25. Metieni vārtu rāmī - 7:9.

Mazākums izturēgs bez lielām problēmām.

23:44. Skaitliskais vairākums rīdziniekiem.

Skaitot iepriekšējās spēles, "Dinamo" nav realizējis jau 13 vairākumus pēc kārtas.

27:48. Viss ir loģiski. Paši tikuši pie neloģiska vārtu guvuma, paši tika pie loģiska vārtu zaudējuma. Vārtus guva Adams Liška.

29:11. Pusotra minūti pēc zaudētajiem vārtiem "Dinamo" atkal tiek pie vairākuma.

Protams, vairākums nav realizēts. Interesanti, vai izdosies tikt līdz 20 pēc kārtas nerealizētiem vairākumiem?

31:17. Beidzoties vairākumam, uzreiz paliekam mazākumā. Marenim.

Arī šis mazākums izturēts, taču "Slovan" izpildījumā vairākums bija krietni kvalitatīvāks.

34:19. Tiesneši ilgi skatās video atkārtojumus - bija vai nebija vārtu guvums Dzierkalam? Kādas 5-7 minūtes tika pētīts un izpētīts, ka vārti gūti pareizi. Rezultatīvas piespēles Majonem un Balinskim.

35:46. Atkal mazākums. Divas minūtes Mītinenam.

37:13. Abpusējais noraidījums - pa divām minūtēm Meijam un Janošikam.

38:52. Vispirms "Dinamo" izturēja mazākumu, bet maķenīt vēlāk viesi panāk 2:2. Ripa kaut kur lēkā pa vārtu priekšu un pirmais tai piesteidzas Čipčura.

Pašā perioda izskaņā viesi ir ļoti tuvu arī trešajam vārtu guvumam. Mājiniekiem par laimi pēdējā trešdaļa tiek sagaidīta ar neizšķirtu.

Metieni pa vārtiem 2. periodā - 13:25. Metieni vārtu rāmī - 9:13.

3. trešdaļa.

40:00. Otrā trešdaļa beidzās ar vēl vienu abpusēju noraidījumu - pa divām minūtēm Dzierkalam un Červeni.

Pirmās divas minūtes izskatās pēc atklātā hokeja, taču pie vainas ir nepilnie sastāvi - pa 4 katrā komandā.

Kaut kas sen neredzēts - aptuveni minūti "Slovan" ir iespiesta savā zonā un tas vienādos (5:5) sastāvos.

43:36. Otros vārtus gūst Dārziņš. Piespēles Rēdliham un Makmilanam. Šoreiz loģisks turpinājums iepriekšējai uzbrukumā pavadītajai minūtei.

46:03. Vairākums "Dinamo". Varbūt tagad?

"Dinamo" turpina krāt nerealizētos vairākumus.

Jo tuvāk pamatlaika izskaņai, jo uzkrītošāk "Dinamo" pieķērusies pārbaudītām vērtībām - gaidīt pretubrukumu iespējas.

54. min. Tā arī notiek - Makmilans un Dārziņš iziet 2:1 un pavisam maz pietrūkst, lai kapteinis nokārtotu "hat trick".

Pēc minūtes "Dinamo" no neizšķirta paglābj vārtu stabiņš.

55:32. Kārtējais vairākums. Viesiem noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Nav pat jāmin, kā beidzās šis vairākums.

Viesi pēdējo pusotra minūti spēlē bez vārtsarga un visu laiku dzīvojās pa "Dinamo" zonu. Izturēja...