Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Bertāns ar perfektu precizitāti palīdz "Spurs" gūt uzvaru

© Reuters/Scanpix

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien realizēja visus četrus izpildītos tālmetienus, kamēr viņa pārstāvētā Sanamtonio "Spurs" komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 154:147 (33:23, 37:40, 35:30, 25:37, 11:11, 13:6) otrajā pagarinājumā uzvarēja Oklahomasitijas "Thunder".

Zīmīgi, ka "Spurs" vēl nekad, vienību vadot Gregam Popovičam, viena NBA mača laikā nebija guvusi tik daudz punktu. Pēdējo septiņu maču laikā Sanantonio komanda izcīnījusi sešas uzvaras.

Ceturtdienas spēlē Bertāns laukumā pavadīja 26 minūtes, kuru laikā iemeta visus četrus tālmetienus, kopā gūdams 12 punktus. Vēl latvieša kontā četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un piecas piezīmes. Kamēr viņš atradās laukumā, "Spurs" iemeta par 16 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

"Spurs" sastāvā lielisku maču aizvadīja Lamarkuss Oldridžs, kurš 49 minūtēs iemeta 56 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Šī viņam bija karjeras rezultatīvākā spēle. Vēl mājinieku labā 23 punktus iemeta Deriks Vaits, kamēr Demars Derozans pievienoja 16 punktus un 11 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr "Thunder" labā 30 punkti Polam Džordžam, bet Džerami Grānts guva 25 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Savukārt kārtējo "triple-double" guva Rasels Vestbruks - 24 punkti, 24 rezultatīvas piespēles un 13 atlēkušās bumbas, laukumā pavadot 50 minūtes.

Pirmajā puslaikā sasniedza arī 16 punktu pārsvaru, tomēr otrajā puslaikā "Thunder" vienība izlīdzināja spēli. Vēl 16 sekundes pirms pamatlaika beigām Oldridžs ar soda metiena palīdzību panāca 130:128, tomēr 5,6 sekundes līdz beigām Grānts ar "slam-dunk" līdzsvaroja rezultātu, tāpēc duelis tika novests pagarinājumā. Pirmajā pagarinājumā starp abām vienībām turpinājās bezkompromisa cīņa, bet tajā uzvarētājs vēl netika noskaidrots, piecām minūtēm noslēdzoties ar neizšķirtu 141:141.

Līdz ar to duelis turpinājās otrajā pagarinājumā, kur pārāka izrādījās "Spurs", lai arī vēl 40 sekundes pirms beigām Džordžs ar diviem "sodiņiem" panāca tikai 146:148. Tomēr pēc tam "Spurs" basketbolistu precīzie soda metieni ļāva mājiniekiem nodrošināt uzvaru.

Bertāns abos pagarinājumos laukumā nedevās, bet trīs no saviem četriem tālmetieniem viņš realizēja otrajā ceturtdaļā, kamēr vēl viens mērķi sasniedza trešajā ceturksnī.

"Spurs" ar 24 uzvarām 43 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, kamēr "Thunder" ar 25 panākumiem 41 mačā ir trešajā pozīcijā.

Nākamo spēli "Spurs" aizvadīs sestdien, kad izbraukumā tiksies ar to pašu "Thunder".