\\Sports

Paziņoti Latvijas Gada balvas sportā 2018 nominanti.

 
©scanpix.ee

Šodien svinīgā pasākumā tika paziņoti pretendenti desmit nominācijās Latvijas Gada balvai sportā 2018, kā arī balvas par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmējs.

Īpašā pasākumā svinīgi tika paziņoti pretendenti uz Latvijas Gada balvu sportā 2018 desmit dažādās nominācijās. Kandidātu vārdus nosauca Olimpiskais vicečempions, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, grāmatas Latvijas Sporta lepnums galvenais redaktors Guntis Keisels, kā arī Latvijas modernās pieccīņas sportiste, Olimpiskā vicečempione Jeļena Maļuka (bij. Rubļevska). Interesanti, ka aploksnes ar nominantu vārdiem tika atgādātas ar īpašu robotu palīdzību, ko bija programmējuši LMT Brīvības centra robotikas pulciņa RoboHub bērni. Video ieskats, kā tapa roboti, pieejams šajā saitē: http://straume.lmt.lv/lv/notikumi/notikumi/roboti/1035326.

Uz Latvijas gada labākā sportista balvu pretendē bobslejists Oskars Melbārdis, motosportists Pauls Jonass, bokseris Mairis Briedis, ātrslidotājs Haralds Silovs, kā arī skeletonists Martins Dukurs. Par titulu Latvijas gada labākā sportiste sacentīsies tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova, svarcēlāja Rebeka Koha, pludmales volejboliste Tīna Graudiņa, kā arī taekvondo sportiste Inese Tarvida.

Ar īpašu sirsnību tika paziņots balvas ieguvējs par mūža ieguldījumu Latvijas sportā. Šo nozīmīgo apbalvojumu šajā gadā saņems visā pasaulē atzītais kamanu izgatavošanas speciālists, Olimpisko spēļu dalībnieks un vēlāk tiesnesis Valdis Ķuzis.

PĀRĒJO NOMINĀCIJU PRETENDENTI

Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu pārstāvis

Pauls Jonass (Motokross)

Kaspars Stupelis (Motokross)

Reinis Nitišs (Autosports)

Labākais Latvijas treneris

Sandis Prūsis (bobslejs)

Bobs Hārtlijs (hokejs)

Artūrs Visockis-Rubenis (basketbols)

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

Latvijas vīriešu hokeja izlase

Sieviešu basketbola komanda TTT Rīga

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos

Oskars Melbārdis/ Jānis Strenga (bobslejs - divnieki)

Anastasija Sevastova/ Jeļena Ostapenko/ Diāna Marcinkēviča/ Daniela Vismane (teniss)

Aleksandrs Samoilovs/ Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols)

Gada uzlecošā zvaigzne

Artūrs Žagars (basketbols)

Rodions Kurucs (basketbols)

Mārtiņš Sesks (autosports)

Gada sporta notikums Latvijā

FIA Pasaules rallijkrosa čempionāts Neste World RX of Latvia

Eiropas U18 čempionāts basketbolā Ventspilī, Liepājā un Rīgā

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā

Gada notikums tautas sportā

Lattelecom Rīgas maratons

Stirnu buks (taku skriešanas seriāls)

Projekts Sporto visa klase

Paraugs sportā

Oskars Melbārdis (bobslejs)

Gunta Baško (basketbols)

Jānis Blūms (basketbols)

Pretendentus nominācijās izvirzīja sporta žurnālisti un sporta veidu federācijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, kā arī citi nozares eksperti. Uzvarētājus slēgtā balsojumā noteica žūrija.

Papildus šīm nominācijām svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 21.decembrī tiks pasniegta arī balva Gada sporta skolotājam, kuru noteiks Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Tāpat tiks pasniegtas vairākas speciālbalvas - Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Paralimpiskās komitejas un Latvijas Televīzijas (LTV), kā arī Artūra Vaidera piemiņas balva labākajam sporta žurnālistam.

 

Abonē