\\Sports
Pārtrūkst Gulbja perfektā finālu sērija
 
©scanpix.ee

Pēc četru gadu pārtraukuma Ernests Gulbis atkal iekļuvis kādā no ATP līmeņa turnīru fināliem un tas notika Stokholmā, kur savulaik Ernests iekļuva nepatīkamā starpgadījumā ar vietējām skaistulēm. ATP World Tour'250 sērijas turnīra finālā viņa pretinieks bija divdesmitgadnieks no Grieķijas Stefans Cicips un perfektā finālu sērija tika pārtraukta ar 4:6, 4:6 zaudējumu.

Lai kā pēdējos gados nespēlētu Gulbis, viņam joprojām pieder kāds rekords, kurš vēl ilgi var netikt labots. Proti, līdz Stokholmas finālam viņam bija seši fināli dažādos turnīros un visos sešos Gulbis uzvarējis. Nevienam citam nav šāda 100% finālspēļu rādītāja! Pirms Stokholmas fināla neliels handikaps bija grieķim, kurš turnīru sāka vien ar otro kārtu un bija aizvadījis vien trīs mačus. Savukārt Ernestam bija jālaužas cauri kvalifikācijas sietam un līdz finālam jāaizvada sešas spēles no kurām pēdējās divas bija trīs setu un pretiniekos bija divi šā brīža ranga TOP'20 spēlētāji. Ko līdzīgu (sešas uzvaras pēc kārtas) Gulbis jau bija iespēji Vimbldonā… Pievienotā vērtība finālam - uzvaras gadījumā Ernests atgrieztos ranga pirmajā simtniekā, kur viņš nav bijis kopš 2016. gada augusta.

1. sets. Maču ar servi sāk Cicipas un jau pirmajā geimā Gulbim breikbumba, kura netiek izmantota. Līdz pat seta pēdējam geimam viss notiek vienmuļi - abi tenisisti pārliecinoši nosargā savu servi, līdz pienāk desmitais, Gulbja serves, geims. Pašam vairākkārt kļūdoties, Cicipam tiek uzdāvinātas pat divas breikbumbas un ar pirmo iespēju grieķis paša spēkiem pabeidz setu - 4:6. Būtībā, neloģisks noslēgums setam, kurā taisnīgāk būtu, ja uzvarētājs tiktu noteikts taibreikā.

2. sets. Otrais sets aizrit pēc tā paša scenārija, kā pirmais. Tiesa, bez breikbumbas pirmajā geimā, taču tālākais - kā kopija. Diemžēl, arī pēdējais, desmitais geims, kurā Gulbis pašam servējot nevinnē nevienu punktu un arī Cicips nevinnēja, jo visi punkti viņam tika pēc Ernesta pieļautajām kļūdām. Neloģiski, jo šādās reizēs priekšroka vajadzētu būt pieredzējušākam tenisistam, kāds uz grieķa fona ir Gulbis, taču tieši viņš kļūdījās...

Pabeidzis turnīru Stokholmā, Gulbim jāāprceļas uz Bāzeli, kur jau šodien sākas nākamais turnīrs - ATP World Tour 500 sērijas turnīrs. Pareizāk sakot, tas sākās aizvadītās nedēļas nogalē ar kvalifikācijas mačiem un tajos bija jāspēlē arī Ernestam, taču viss notiks krietni savādāk un Gulbim izdevīgāk. Iekļūstot Stokholmas turnīra finālā, viņš fiziski nevarēja paspēt uz kvalifikāciju Bāzelē un līdz ar to viņam tika piešķirta special exempt. Proti, viņš tiek pielaists pamatturnīram, kaut pēc ranga šāds gods viņam nepienākas, taču allaž ir izņēmumi un šis ir viens no tādiem. Jau ir zināms, ka pirmajā kārtā Gulbim būs jātiekas ar nupat kā Stokholmā ceturtdaļfinālā uzvarēto Džeku Soku. Amerikānis pie spēlēšanas Bāzelē tika pateicoties pišķirtajai wild card. Ja Gulbim izdosies pārvarēt pirmās divas kārtas, iespējams, ka ceturtdaļfinālā nāksies uzspēlēt ar pašu Rodžeru Federeru...

Ernesta Gulbja visi fināli

2010 Delrejbīča (ATP 250) Ivo Karlovičs 6:2, 6:3

2011 Losandželosa (ATP 250) Mārdijs Fišs 5:7, 6:4, 6:4

2013 Delrejbīča (ATP 250) Eduards-Rožē Vaselāns 7:6 (7:3), 6:3

2013 Sanktēterburga (ATP 250) Gilermo Garsija-Lopess 3:6, 6:4, 6:0

2014 Marseļa (ATP 250) Žo-Vilfrīds Conga 7:6 (7:5), 6:4

2014 Nica (ATP 250) Federiko Delbonis 6:1, 7:6 (7:5)

2018 Stokholma (ATP 250) Stefans Cicips 4:6, 4:6