ANGLIJA. BEIDZOT!

Pasaules čempionātā futbolā noskaidrojusies pēdējā ceturtdaļfinālā iekļuvusī komanda un tā ir Anglija, kura 1/8 finālā pēcspēles 11m sitienos pārspēja Kolumbiju. Anglijas pretiniece ceturtdaļfinālā būs Zviedrija.

Anglija un Kolumbija 2:1 (0:0, 1:1)

Keins 1:0 (57, 11m), Mina 1:1 (90+3)

Pēcspēles 11m sitieni: Falkao 0:1, Keins 1:1, Kvardado 1:2, Rešfords 2:2, Murjels 2:3, Hendersons 2:3, Uribe 2:3, Tripjērs 3:3, Baka 3:3, Daiers 4:3.

Vienīgā savstarpējā spēle finālturnīros aizvadīta 1998. gadā, kad grupas turnīra izšķirošajā mačā par iekļūšanu 1/8 finālā Anglija uzvarēja ar 2:0. 2005. gadā aizvadīta arī viena pārbaudes spēle un arī tajā uzvarēja angļi (3:2).

Realizējot 11m soda sitienu, Harijs Keins ir atkārtojis Anglijas izlases viena spēlētāja gūto vārtu rekordu vienā pasaules čempionātā. Keinam tie bija sestie šogad, kas ir tieši tikpat, cik 1986. gadā guva Garijs Linekers. Linekers ir vienīgais britu futbolists, kurš kļuvis par kāda čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

Tāpat Keins ir izdarījis to, kas pēdējo reizi Anglijas izlasē paveikts 1939. gadā. Proti, sešās spēlēs pēc kārtas guvis vārtus. Toreiz, 1939. gadā, to izdarīja Tomijs Leitons.

Keins šajā čempionātā ir realizējis jau trīs 11m soda sitienus. Iepriekšējo reizi kas līdzīgs bija 1994. gadā, kad trīs pendeles realizēja bulgārs Hristo Stoičkovs.

Pamatlaika kompensācijas laikā par Kolumbijas varoni čempionātu rekorda līdzautoru kļuva Mina, kurš guva savus trešos vārtus šajā turnīrā. Viņš ir tikai otrais aizsargs vēsturē, kurš vienā čempionātā guvis tik daudz vārtu. Kā pirmais to 1974. gadā izdarīja vācietis Pauls Braitners. Starp citu, Minas vārtu guvums kļuva par 99. čempionātos, kurš gūts pamatlaikā pēc 90. minūtes. Vēl viens fakts par Minas vārtiem šajā čempionātā - visi trīs gūti ar galvu. Pēdējo reizi kas līdzīgs notika 2002. gadā, kad vācietis Miroslavs Kloze ar galvu guva pat piecus vārtus. Gūstot trešos vārtus, Mina kļuvis arī par otro labāko vārtu guvēju Kolumbijas izlasē. Vairāk vārtu ir tikai Hamesam Rodrigesam (6), kurš šajā spēlē nepiedalījās.

Kopš pasaules čempionātos ir astotdaļfināli, šā gada turnīrs šajā stadijā ir trešais rezultatīvākais. 1986. gadā astotdaļfinālos tika gūti 26. vārti, 1994. gadā - 25, šogad - 24. Vismazāk vārtu tika gūts 2006. gadā - tikai 15.