Beļģi atkārto 1970. gada notikumus un iekļūst 1/4 finālā

Pasaules čempionātā futbolā Beļģijas izlase paveica nelielu brīnumu. Vēl otrajā puslaikā atrodoties zaudētājos ar 0:2, tomēr izdevās salauzt spēli sev par labu un kompensācijas laika izskaņā gūt uzvaras vārtus. Beļģijas izlases pretiniece ceturtdaļfinālā būs Brazīlija.

Beļģija un Japāna 3:2 (0:0)

Haraguči 0:1 (48), Inui 0:2 (52), Vertongens 1:2 (69), Felaini 2:2 (74), Čadli 3:2 (90+4)

Vienīgā savstarpējā spēle finālturnīros aizvadīta 2002. gadā, kad tika spēlēts neizšķirti 2:2. Toreiz visi četri vārti tika gūti otrajā puslaikā 16. minūšu laikā. Vēl viena oficiālā spēle aizvadīta 2009. gada Konfederāciju kausa izcīņā un toreiz Japāna uzvarēja ar 4:0. Vēl aizvadītas trīs pārbaudes spēles un pēdējā no tām 2017. gada 14. novembrī, kad beļģi uzvarēja ar 1:0.

Japānas izlasei šī ir tikai trešā “play off” spēle un abos iepriekšējos mačos vārtus tā arī nespēja gūt. 2002. gadā 1/8 finālā 0:1 pret Turciju, bet 2010. gadā, arī 1/8 finālā, 0:0 pret Paragvaju un zaudējums pēcspēles 11m sitienos. Līdz ar Haraguši kļuva par pirmo vārtu autoru tieši izslēgšanas spēļu turnīrā.

Kad japāņi guva otros vārtus, tas bija Japānas izlases sestais vārtu guvums šajā turnīrā un tas ir labākais rādītājs izlases vēsturē. 2002. gada čempionātā tika gūti pieci vārti.

Nonākot 2:0 vadībā, vēsture teica priekšā, ka šāds rezultāts ir gandrīz 100% garants uzvarai visā spēlē. Pēdējo reizi, kad kāda komanda “play off” mačā atspēlējas no 0:2, bija 1970. gadā, kad Vācija ar 3:2 (papildlaikā) pārspēja Angliju. Kā izrādās, tad “gandrīz” neskaitās, jo beļģi atkārtoja 1970. gada notikumus un lielo atspēlēšanos veica vēl pamatlaikā.

Vertongens finālturnīru vēsturē iegājis ar to, ka viņš ar galvu vārtus guva no 18,6 metru attāluma. Tik tālu neviens ar galvu vārtus nebija guvis.

Ja Japāna sasniedza savu viena čempionāta rezultativitātes rekordu, tad Beļģija to ir atkārtojusi. 1986. gadā Beļģijas izlase guva 12 vārtus un to iespēja septiņās spēlēs, bet šogad tikpat vārtu gūti tikai četrās spēlēs.