Pēcspēles 11m sitienus veiksmīgāki horvāti

Pasaules čempionātā futbolā noskaidrojies vēl viens ceturtdaļfinālists - Horvātija, kas pēcspēles 11m sitienus pārspēja Dāniju. Horvāti 1/4 finālā spēlēs ar Krieviju.

Horvātija un Dānija 2:1 (1:1, 1:1)

Jorgensens 0:1 (2), Mandžukičs 1:1 (4)

Modričs 116. min nerealizēja 11m soda sitienu

Pēcspēles 11m sitieni: Eriksens 0:0, Badeljs 0:0, Kjers 0:1, Kramaričs 1:1, Krons-Deli 1:2, Modričs 2:2, Šēne 2:2, Pivaričs 2:2, Jorgensens 2:2, Rakitičs 3:2

Pasaules čempionātu ietvaros šī ir trešā savstarpējā spēle. 1998. gada kvalifikācijas turnīrā tika fiksēts neizšķirts 1:1, bet atbildes spēlē Dānija savā laukumā uzvarēja ar 3:1. Savukārt 1996. gada Eiropas čempionātā horvāti uzvarēja ar 3:0.

Divi vārti pirmajās 3:37 minūtēs - rekords? Nē, jo šī ir jau (vai tikai) ceturtā reize, kad pirmajās četrās minūtēs ir gūti divi vārti. Bez tam šī ir tikai otrā spēle PČ vēsturē, kad pirmajās četrās minūtēs katra komanda ir guvusi pa vārtiem. Pirmā šāda spēle fiksēta 2014. gadā mčā starp Argentīnu un Nigēriju. Tiesa, toreiz tas notika grupas turnīra ietvaros. Toties pirmā izslēgšanas spēļu stadijā.

1. jūlijs pasaules čempionātos ir īpašs, jo tieši šajā dienā aizvadīts visvairāk spēļu, kurās mačs turpinājies papildlaikā. Šī ir sestā šāda spēle. Pavisam 1. jūlijā notikušas astoņas spēles.

Vienas dienas laikā divas spēles ar pēcspēles 11m sitieniem iepriekšējo un pirmo reizi bija 1986. gadā, kad Francija pārspēja Brazīliju un VFR - Meksiku.

Par mača varoni noteikti uzskatāms horvātu vārtsargs Danjels Subasičs, kurš atvairīja trīs pēcspēles 11m sitienus un viņš ir tikai otrais vārtsargs, kuram izdevies kas līdzīgs. Pirmais 2006. gadā bija Rikardo no Portugāles izlases, kurš palīdzēja pieveikt Angliju.