Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

Brazīlija pret Meksiku, Zviedrija pret Šveici

Pasaules čempionātā futbolā abās vakara spēlēs E grupā iztika bez lieliem piedzīvojumiem un pārsteigumiem. Brazīlija pārspēja Serbiju, bet Šveice izlaida uzvaru pret Kostariku. Līdz ar to kļuvuši zināmi vēl divi astotdaļfinālu pāri: Brazīlija pret Meksiku un Zviedrija pret Šveici.

43. Serbija un Brazīlija 0:2 (0:1)

Paulinju 0:1 (36), Silva 0:2 (68)

Pirmsspēles fons. Brazīlijai var noderēt arī neizšķirts (pieņemot, ka Šveice pārspēs Kostariku vai sliktākajā gadījumā nospēlēs neizšķirti), bet arī Meksikai derēja neizšķirts un kā viss beidzās, to nav grūti atcerētis. Serbijai gan, šķiet, citu variantu, kā uzvarēt nebija.

Kārtības labad tomēr jāpiemin vienīgā savstarpējā pārbaudes spēle, kura notika 2014. gadā un kurā ar 1:0 uzvarēja Brazīlija.

10. minūtē Brazīlijas izlasē savainojuma dēļ tika nomainīts Marselo. Tā bija otrā ātrākā spēlētāju maiņa Brazīlijas izlasei pasaules čempionātos. 1978. gada čempionātā Ziko (Mendosa) tika nomainīts jau 8. minūtē.

Kad Paulinjo guva vārtus, rezultatīvu piespēli nopelnīja Kutinjo un šie bija trešie vārti no Brazīlijas tobrīd četriem šajā čempionātā gūtajiem vārtiem, kuros viņš piedalījies. Pirms tam Kutinjo pats bija guvis divus vārtus.

Otros vārtus Brazīlijas izlasei guva Silva un tie viņam bija otrie vārti finālturnīros. Interesanti, ka abi vārti gūti pēc stūra sitiena un abos gadījumos to izpildīja Neimars. 2014. gada čempionātā tas notika mačā pret Kolumbiju.

Silva kļuva par otro vecāko spēlētāju Brazīlijas izlasē, kurš guvis vārtus finālturnīros. Spēles dienā viņam bija 33 gadi un 278 dienas. Vecāks bija tikai Bebeto, kurš 1998. gadā vārtus guva būdams 34 gadus un 137 dienas vecs (pret Dāniju).

44. Šveice un Kostarika 2:2 (1:0)

Džemaili 1:0 (31), Vastons 1:1 (56), Drmičs 2:1 (88), Ruiss 2:2 (90+3, 11m)

Pirmsspēles fons. Vienīgā komanda no šīs grupas, kuru vairs nekas nevar izglābt, ir Kostarika. Ja nu vienīgi atkārtot to, ko pirms pāris stundām izdarīja Koreja un pamatīgi sabojāja omu visai Vācijai. Kostarika pirms pēdējās spēles ir vienīgā komanda čempionātā, kura vēl nebija guvusi vārtus un tieši šis varētu būt pats galvenais komandas uzdevums šajā mačā.

Līdz šai spēlei abas komandas tikušās divas reizes un abas pārbaudes spēlēs. 2006. gadā ar 2:0 uzvarēja Šveice, bet 2010. gadā - Kostarika (1:0).

Kostarika tik tiešām nevēlējās palikt par vienīgo komandu bez vārtu guvuma. Ja reiz pirmajās sešās minūtēs tika izdarīti trīs sitieni pa vārtiem, kas ir tikpat, cik abās iepriekšējās spēlēs kopā skaitot.

Uzdevums tomēr tika izpildīts - 56. minūtē Vastons bija tas, kurš Kostarikai guva pirmos vārtus šajā čempionātā. Līdz ar to otro čempionātu pēc kārtas vārtus gūst visas 32 komandas. 2010. gadā vārtus guva 30 komandas, 2006. gadā - 31, 2002. gadā - 29, 1998. gadā - 32.

Brazīlija 3 2 1 0 5:1 7

Šveice 3 1 2 0 5:4 5

Serbija 3 1 0 2 2:4 3

Kostarika 3 0 1 2 2:5 1