Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

Argentīna uzvar un iekļūst 1/8 finālā

D apakšgrupā viss beidzās ar kāda lielajiem priekiem un ar kāda lielajām bēdām. Lielie prieki tika Argentīnai, kura tomēr prata no pēdējās vietas izlauzties līdz otrajai un izcīnīt tiesības spēlēt astotdaļfinālā, bet vēl divas tīkotājas uz vienu brīvo vietu Nigērija un Islande brauc mājās. Līdz ar to zināmi vēl divi 1/8 finālu pāri - Francija pret Argentīnu un Horvātija pret Dāniju.

Islande un Horvātija 1:2 (0:0)

Badeljs 0:1 (53), Sigurdsons 1:1 (76-11m), Perisičs 1:2 (90)

Pirmsspēles fons. Horvātija jau ir nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, taču pirmā vieta vēl nav garantēta, jo teorētiski to vēl var atņemt Nigērija, ja tā ar palielu rezultātu uzvar Argentīnu, bet paši ar krietnu rezultātu piekāpjas Islandei. Scenārijs nereāls… Islandei iekļūšanai astotdaļfinālā nepieciešama uzvara un jācer, ka Nigērija zaudēs Argentīnai.

Horvātijas un Islandes izlases aizvadījušas sešas savstarpējas spēles un visas pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīros. Horvātiem četras uzvaras, viens neizšķirts un viens zaudējums. Tieši pēdējā savstarpējā spēlē pagājušā gada 11. jūnijā Islande izcīnīja vienīgo uzvaru (1:0).

Pēdējos desmit no vienpadsmit vārtu guvumiem horvāti guvuši otrajā puslaikā. Vienpadsmitais no šiem vārtiem pierakstīts nigērietim Etebo, kurš raidīja bumbu savos vārtos…

40. Nigērija un Argentīna 1:2 (0:1)

Mesi 0:1 (14), Mozess 1:1 (49-11m), Roho 1:2 (86)

Pirmsspēles fons. Būt vai nebūt abām komandām, taču Nigērija atrodas ērtākā situācijā. Nigēriešiem var pietikt pat ar neizšķirtu (ja Islande zaudē vai spēlē neizšķirti ar horvātiem). Savukārt Argentīnai citu variants kā uzvara neder. Ne tikai uzvara, bet uzvara ar pēc iespējas lielāku vārtu starpību, jo pamatīgi “iegriež” 0:3 zaudējums Horvātijai.

Astoņās savstarpējās spēlēs Argentīnai piecas uzvaras, viens neizšķirts un divi zaudējumi. Puse no šīm spēlēm aizvadītas tieši finālturnīros un visos četros uzvarējusi Argentīna. 1994.gadā - 2:1, 2002. gadā - 1:0, 2010. gadā - 1:0 un 2014. gadā 3:2.

662. minūtes - tik ilgs laiks pagāja kopš Mesi iepriekšējā vārtu guvuma pasaules čempionātā un šodien pirmajā puslaikā gūtajiem vārtiem. Sakritība, nejaušība vai kas cits, bet iepriekšējos vārtus Mesi guva 2014. gada čempionātā spēlē pret… Nigēriju. Toreiz viņš guva pat divus vārtus. Starp citu, Mesi vārtu guvums bija 100. šajā čempionātā. Vēl viens ļoti interesants fakts Mesi kontekstā. Stadions Sanktpēterburgā ir simtais stadions, kurā viņš guvis vārtus.

Vēl par simtajiem vārtiem čempionātos. 2010. gada čempionātā simtos vārtus guva Andres Injesta. 2014. gadā - Neimars. Šogad - Mesi. Kas vieno šos trīs spēlētājus? Jubilejas vārtu gūšanas brīdi visi pārstāvēja “Barcelona”.

Horvātija 3 3 0 0 7:1 9

Argentīna 3 1 1 1 3:5 4

Nigērija 3 1 0 2 3:4 3

Islande 3 0 1 2 2:5 1