Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

Spānija pret Krieviju, Portugāle pret Urugvaju

Pēc tam, kad pasaules čempionātā futbolā tika aizvadītas pēdējās divas B grupas spēles, kļuvuši zināmi pirmie divi astotdaļfinālu pāri – Spānija pret Krieviju un Portugāle pret Urugvaju.

35. Portugāle un Irāna 1:1 (1:0)

Kvarešma 1:0 (45), Ansarifards 1:1 (90+3, 11m)

Ronaldo nerealizēja 11m soda sitienu (53)

Ja ticēt agrāko gadu statistikai, tad Irānai šajā spēlē nav variantu. Pret Eiropas komandām Irāna ir aizvadījusi septiņas spēles un sešos mačos zaudējusi. Vienīgais neizšķirts bija 1978. gadā pret Skotiju. Savukārt Portugāle ar Āzijas reģiona komandām tikusi četras reizes un izcīnījusi trīs uzvaras. Vienā no tām 2006. gadā 2:0 pret Irānu (vienīgā savstarpējā spēle). Vienīgais zaudējums piedzīvots 2002. gadā pret Koreju. Starp citu, tieši 2006. gada spēlē pret Irānu savus pirmos vārtus pasaules čempionātos guva Ronaldo…

Ja Portugāle iekļūs astotdaļfinālā un pēc tam arī ceturtdaļfinālā, visticamāk, ka Ronaldo atkal tiks pie kāda interesanta rekorda. Skaitot kopā ar Eiropas čempionātiem, Ronaldo spēle pret Irānu ir 37 Portugāles izlasē. Tieši tikpat, cik Miroslavam Klozem, bet pirmajā vietā esošajam Bastianam Šveinšteigeram ir 38 spēles…

Pirmā puslaika izskaņā notika acīmredzamais neticamais - Portugāles izlases labā vārtus guva nevis Ronaldo, bet gan Kvarešma. Iepriekšējā reize, kad kāds cits guva vārtus, bija 2014. gada 26. jūnija spēle pret Ganu, kad Boije raidīja bumbu savos vārtos. Pēc tam piecus vārtus bija guvis tikai Ronaldo (vienus pret Ganu un šogad četrus)… Tāpat Kvarešama kļuva par vecāko spēlētāju kopš 2006. gada, kurš savā debijas čempionātā guvis vārtus. Spēles dienā Kvarešma bija 34 gadus un 272 dienas vecs. 2006. gadā Jahija Golmohamadi (Irāna) pret Meksiku vārtus guva būdams 35 gadus un 84 dienas vecs.

Bez Ronaldo rekorda šajā mačā tomēr neiztika. Lai arī viņš nerealizēja 11m soda sitienu, tieši viņš izpildīja 19. 11m soda sitienu šajā čempionātā un tas ir jauns viena turnīra rekords. Ronaldo ar šo nerealizēto “pendeli” ticis vēl viens gods - viņš kļuvis par pirmo spēlētāju Portugāles izlasē, kurš nerealizē 11m soda sitienu (izņemot pēcspēles 11m sitienus).

36. Spānija un Maroka 2:2 (1:1)

Butaibs 0:1 (14), Isko 1:1 (19), Nesiri 1:2 (81), Aspas 2:2 (90+3)

Spēle, kura bija interesanta tikai Spānijas izlasei. Protams, arī Marokai tā nebija vienaldzīga, jo gribējās taču atvadīties no čempionāta kaut ar neizšķirtu… Abas komandas agrākajos čempionātos jau tikušās divas reizes un abās uzvarējuši spāņi (3-2 un 1:0). Ne finālturnīros, bet gan 1962. gada kvalifikācijā, kad “play off” stadijā Eiropas izlases tikās ar Āfrikas komandām.

Spānijas izlasei ir kāds unikāls sasniegums. Raug, iepriekšējos astoņos čempionātos spāņi grupas pēdējā spēlē allaž izcīnījusi uzvaras. Šī iespaidīgā sērija iesākās 1986. gadā, bet šogad tā beidzās.

Kad marokāņi pirmie guva vārtus, Spānijā sākās ironija pret savu vārtsargu Dāvidu de Gea. Redz, pa viņa sargātajiem vārtiem pretinieki tobrīd bija izdarījuši četrus sitienus un nevienu no šiem četriem sitieniem viņš nespēja atvairīt. Procentuāli tas izskatās pagalam interesanti - 0% atvairīto sitienu.

Pirmajā puslaikā marokāņi izcēlās vēl vienā aspektā. Proti, nopelnīja četras dzeltenās kartiņas. Rekords bija 1994. gadā, kad pirmajā puslaikā mačā pret Nīderlandi piecas dzeltenās kartiņas nopelnīja… Maroka.

Spānija 3 1 2 0 6:5 5

Portugāle 3 1 2 0 5:4 5

Irāna 3 1 1 1 2:2 4

Maroka 3 0 1 2 2:4 1