Ronaldo! Kurš gan cits...

Pasaules čempionāta futbolā dienas pirmajā spēlē Portugāles izlase ar 1:0 pārspēja Maroku un pietuvojās astotdaļfinālam. Savukārt Marokas izlasei šis ir otrais zaudējums un zaudētas izredzes izkļūt no grupas.

Portugāle un Maroka 1:0 (1:0)

Ronaldo 1:0 (4)

Portugāles izlase čempipnātu iesāka ar 3:3 pret Spāniju un Krištianu Ronaldo “hat trick”, bet Maroka ar 0:1 piekāpās Irānai. Abas komandas pasaules čempionātos jau vienreiz ir tikušās - 1986. gadā un toreiz marokāņi uzvarēja ar 3:1.

Jau ceturtajā minūtē savus ceturtos vārtus šajā čempionātā guva Ronaldo. Kopš tiek skaitīti spēlētāju sitieni pa vārtiem (kopš 1966. gada), Ronaldo ir kļuvis par rekordistu, jo šis vārtu guvums tika gūts ar 75. sitienu. 74 sitienus pa vārtiem izdarījis vēl viens Ronaldo, bet tas, kurš savulaik spēlēja Brazīlijas izlasē… Šie bija Ronaldo 85. vārti Portugāles izlases sastāvā un starp Eiropas valstīm šis ir labākais rezultāts. Rekordists ar 109 vārtiem ir Ali Daei no Irānas, bet uz trešo vietu ar 84 vārtiem nobīdīts ungārs Ferencs Puškāšs.

Vēl viens interesants fakts par Ronaldo vātu guvumu - viņš ir tikai otrais spēlētājs Portugāles izlases vēsturē, kurš vienā čempionātā vārtus guvis ar kreiso un labo kāju, kā arī ar galvu. 1966. gadā ko līdzīgu iespēja Hosē Toress.

Finālturnīru vēsturē ir tikai divi spēlētāji, kuri divās spēlēs pēc kārtas vārtus gūst pirmajās piecās minūtēs. 1958. gadā to spēlēs pret PSRS un Franciju paveica Vavā no Brazīlijas un šogad pret Spāniju un Maroku - Ronaldo…

Ronaldo vārtus guva pēc izpildītā stūra sitiena pēc nospēlētām 3:58 minūtēm un tir ir otrie ātrākie vārti tieši pēc stūra sitiena. Vēl ātrāks šāda veida vārtu guvums bijis tikai ēģiptietim Njilasi 1982. gadā pret Salvadoru - pēc 3:20 minūtēm.

Portugāle 2 1 1 0 4:3 4

Irāna 1 1 0 0 1:0 3

Spānija 1 0 1 0 3:3 1

Maroka 2 0 0 2 0:2 0