BK Ventspils 10. LBL zelts!!!

Šovakar ar BK Ventspils uzvaru fināla sestajā spēlē pār Rīgas VEF noslēdzās kārtējā Latvijas Basketbola Līga. Ventspilnieki sēriju uzvarēja ar 4:2 un pēc trīs gadu pārtraukuma atguva čempiona titulu. Komandas vēsturē šīs ir desmitās zelta medaļas!

1. ceturtdaļa. Ja iepriekšējā spēlē uz VEF spēlētāju krekliem varēja izlasīt kāpēc es spēlēju basketbolu?, tad sestā spēle tika iesākta ar pavisam citiem apgriezieniem. Vispirms 5:0, tad 12:4 un tas viss nepilnu četru minūšu laikā. Kādu brīdi ventspilniekiem izdodas pietuvoties līdz divu punktu deficītam, kādu brīdi VEF panāk maķenīt lielāku pārsvaru, taču ceturtdaļa tiek pabeigta ar +7 mājinieku labā. Ja VEF iepriekšējā spēlē pirmajā puslaikā guva 33 punktus, tad sestajā jau vienā ceturtdaļā 27. Lielais pārsvars iegūts pavisam vienkāršā veidā - no spēles vairāk metot un vairāk trāpot (18/10 pret 10/5).

2. ceturtdaļa. Ceturtdaļa iesākas abām komandām ātri skrienot un precīzi metot un līdz ar to aug rezultāts, bet ne starpība. Būtībā, viss notiek netipiski pleiofam, bet, kad ceturtajā minūtē ar trešo iespēju Brusevics tomēr iemāna bumbu grozā un panāk 33:30, VEF treneri sajūt, ka kaut kas sāk klibot un pieprasa minūtes pārtraukumu. Zīmīgs notikums notiek 3:40 minūtes pirms puslaika beigām, kad ventspilnieks Gulbis ar spēku tiek pie diviem punktiem un pirmo reizi kopš spēles sākuma rezultāts ir neizšķirts (37:37) un Jānis Gailītis vēlreiz pieprasa minūtes pārtraukumu. Bet, tūlīt pēc šī pārtraukuma Lomaža trejacis dod arī pirmo vadību ventspilniekiem (37:40), bet puslaiks tiek pabeigts ar Ikovļeva precīzo pustālo metienu un jau +8 kurzemniekiem (47:39).

3. ceturtdaļa. Kad otrā puslaika pirmajās divās minūtēs tobrīd vēl čempionu godā esošais VEF negūst ne punkta, bet zelta medaļu tīkotāji sešus punktus pēc kārtas, Gailītis glābiņu meklē minūtes pārtraukumā. Vai tas bija sezonas beigu sākums? Vēl ne, bet no VEF puses tobrīd īsti neredz argumentus, lai kaut kas radikāli mainītos. Kad līdz ar ceturtdaļas beigām Bārnets iemet trejaci, tiek atjaunots lielākais ventspilnieku pārsvars +14 (69:55).

4. ceturtdaļa. Interesanti kļūst pēc nospēlētām 2:20 minūtēm, kad VEF atgūst sešus punktus pēc kārtas paliek tikai -8 (61:69). Pavisam interesanti kļūst ceturtdaļas vidū, kad Kārters iemet tālo un paliek -5 (66:71). 2:30 līdz beigām paliek ļoti, ļoti, ļoti interesanti - Brauna trīspunktu gājiens un 72:75. 1:18 minūtes līdz pamatlaika beigām ir atgūta arī vadība un to panāk Kārtera trejacis (78:77). Gulbis atguva ventspilniekiem vadību, taču pēdējā uzbrukuma tiesības piederēja VEF. Šī iespēja netiek izmantota un LBL zelta lauri atgriežas Ventspilī.

Par fināla vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Aigars Šķēle.