Čempions pusfinālu sāk ar pārliecinošu uzvaru

Latvijas Basketbola Līgas pusfināla sērijas pirmajā spēlē starp Rīgas VEF un BK “Jūrmala” ar 91:74 uzvaru izcīnīja rīdzinieki un sērijā līdz trīs uzvarām izvirzījusies vadībā ar 1:0. Sērijas otrais mačs notiks piektdien Jūrmalā.

Teorētiski šajā pusfināla sērijā vajadzētu būt neprognozējamai cīņai, jo savā starpā tiekas regulārās sezonas otrā un trešā spēcīgākā komanda. Jau pamatturnīrā abu komandu trīs savstarpējos mačos teorētiski spēcīgākais VEF lai arī izcīnīja visas uzvaras, nevienā no tām rīdzinieku pārsvars nebija nomācošs - 75:71, 86:82 un 69:60.

Līdzīga cīkstēšanās tika gaidīta arī pusfināla pirmajā mačā. Jūrmalniekiem dzīvi nedaudz atviegloja tas, ka Rīgas komandā nebija pieredzējušā Kristapa Janičenoka. Pirmā ceturtdaļa neliecināja par to, ka sācies “play off” laiks. Abas komandas aizrāvās ar met un skrien basketbolu un itin rezultatīvi uzbruka. Ceturtdaļas rezultāts izsaka visu - 32:28 VEF labā. Abas komandas kopā realizēja 11 tālmetienus (6 rīdzinieki, 5 jūrmalnieki).

Otrajā ceturtdaļā rezultativitāte krasi pazeminājās un laukuma saimnieki pamazām sāka krāt pārsvaru vienubrīd sasniedzot pat +14, taču puslaika noslēgumu sekmīgāk nospēlēja jūrmalnieki gūstot piecus punktus pēc kārtas (visus Haralds Kārlis) un ejot lielajā pārtraukumā VEF pārsvars vairs tik liels nebija - 52:43.

Trešās ceturtdaļas ievadā jūrmalniekiem izdevās pietuvoties pat līdz sešu punktu deficītam, taču jaudas kaut kam vairāk pietrūka un sākoties pēdējām desmit minūtēm, VEF jau bija sasniedzis komfortablu pārsvaru (72:58). Pēdējā ceturtdaļā nopietna cīņa izpalika un beigu beigās rīdziniekiem pārliecinoša uzvara.