2.lapa
Nav daudz šaubu par iemeslu šādai Meivezera domu maiņai un Makgregora trakai vēlmei cīnīties pēc boksa noteikumiem ar labāko cīkstoni neatkarīgi no svara kategorijas, kurš karjerā nav zaudējis ne reizi - tas ir milzīgais honorārs, ko abi sadalīs 26. augusta vakarā. Paredzams, ka divkaujas ienākumi pārspēs rekordu, kas tika sasniegts Meivezera un Menija Pakjao (59-7-2, 38KO) cīņā 2015. gada 2. maijā, amerikānim izcīnot uzvaru ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pēc punktiem.
40 gadus vecais amerikānis saņēma 180 miljonus dolāru, savukārt Pakjao - 120 miljonus. Kopējo cīņas ienākumu aplēses mērāmas pat 600 miljonos ASV dolāru. Gandrīz droši, ka šis rekords tiks pārspēts - kopējie ieņēmumi varētu pat pārsniegt 700 miljonu dolāru barjeru, no kuriem 400 miljoni dolāru ienāktu par cīņas translācijām. Lasvegasas ''T-Mobile Arena'' no pārdotajām biļetēm varētu iekasēt ap 70 miljoniem, tāpat jāņem vērā arī sponsorlīgumi.
Kārtīgas domstarpības abu pušu starpā raisīja jautājums par cīkstoņu honorāru. Makgregors atklāja, ka vēloties saņemt ne mazāk kā 100 miljonus dolāru par cīņu, taču Meivezers norādīja uz acīmredzamo, sakot, ka MMA cīņā īrs nekad šādu honorāru nesaņemtu, piedāvājot Makgregoram ‘’nieka’’ 15 miljonus. Vienā no preses konferencēm Floids, kurš vairākus gadus bijis pasaules pelnošākais sportists, palaida viena dolāra banknošu lietuMakgregora virzienā.
Tiesa, skaidrs, ka abi sportisti saņems daudz lielākas summas. ''The Telegraph'' ziņo, ka honorāra sadalījums varētu būt 70%-30% par labu amerikānim un ka abi varētu šādi sadalīt ap 300 miljoniem dolāru. Ne velti šī cīņa iesaukta par ‘’Naudas Cīņu’’ jeb ‘’The Money Fight’’. Interesanti, ka WBC (Pasaules boksa padome) izveidojusi speciālu ‘’Naudas jostu’’ (‘’The Money Belt’’), kuras vērtība sasniedzot miljonu ASV dolāru. Tajā iestrādāti 3600 dimanti, 300 smaragdi, 600 safīri un 1,5 kilogrami 24 karātu zelta.
WBC prezidents Mauricio Suleimans ar Naudas Jostu. Foto: Reuters/Scanpix