Noslēdzas Rio Paralimpiskās spēles

© SCANPIX

Šodien noslēdzas Paralimpiskās spēles Rio. Spēles norisinājās no 7. septembra līdz 18. septembrim. Kā informē Latvijas Paralimpiskā komiteja, tad Latviju šajās spēlēs pārstāvēja 11 sportisti.

Latvijas delegācija, kas uz Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm devusies 11 sportistu sastāvā, pirmo uzvaru izcīnīja sacensību pirmajā dienā. 43 gadus vecais Aigars Apinis disku raidīja 20,83 metrus tālu, iegūstot trešo zeltu šajā disciplīnā un ceturto kopumā.

Tāpat zelta medaļu šajās spēlēs izcīnīja Diāna Dadzīte. Viņa šķēpmešanas sektorā ar jaunu pasaules rekordu F55 grupā izcīnīja zelta medaļu. Tāpat šī sportisti sestdien izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā.

Tikmēr Edgars Bergs dramatiskās sacensībās Brazīlijā ieguvis trešo vietu lodes grūšanas disciplīnā F35 grupā.

Latvijas delegācija Rio paralimpiskajās spēlēs

Sportistu sastāvs: Diāna Dadzīte, Taiga Kantāne, Aigars Apinis, Edgars Bergs, Rihards Snikus, Poļina Rožkova, Ieva Melle, Gints Jonasts, Eduards Pupelis, Žanna Čveckovska, Jānis Plotnieks.
Treneru sastāvs: Aldis Šūpulnieks, Olga Šellere, Maija Ukstiņa, Mihails Jefremenko, Aleksandrs Lavrenovs, Eduards Lapsiņš un Haralds Lučkovskis.
Tehniskie pārstāvji: Zane Skujiņa, Daiga Dadzīte, Gunta Ozoliņa, Daria Tikhomirova, Zane Apiņa, Sandra Rozenštoka, Signe Rinkule, Marita Šteinberga.