Anglijas Līgas kausa izcīņā futbolā trešajā kārtā Liverpool tikai pēcspēles 11 m sitienos pārspēja pēc ranga otrās līgas komandu Middlesbrough. Fakts pats par sevi nav nekas ārkārtējs, taču veids, kā tas tika izdarīts, bija ļoti interesants.
Pagājušajā sezonā Liverpūles futbolisti līdz pat pēdējai kārtai cīnījās par premjerlīgas čempionu titulu, taču šogad sezonas sākums nav izdevies – piecās spēlēs tikai divas uzvaras un vieta turnīra tabulas viducī. Sliktais sezonas sākums komandas līdzjutējiem lika satrūkties pirms Līgas kausa izcīņas mača ar Championships vienu no šā brīža spēcīgākajām komandām Middlesbrough. Arī šoreiz neiztika bez nervu bendēšanas. Pamatlaiks beidzās neizšķirti 1:1, un arī papildlaikā katra komanda guva pa vārtiem. Tātad – jāsit pēcspēles 11 m sitieni. Nekā neierasta, taču šoreiz šo sitienu sērija kļuva par vienu no garākajām pasaules futbola vēsturē. Kopā abas komandas izpildīja 30 sitienu, bet beigu rezultāts bija 14:13 Liverpool labā. Apbrīnojami – realizēti 27 no 30 sitieniem. Vārtsargi atvairīja pa vienam sitienam, bet vēl vienu reizi bumba lidoja garām vārtiem.
Oficiāli pasaules rekordi pēcspēles sitienos netiek fiksēti, taču ir zināms, ka visvairāk pēcspēles sitienu izpildīts 2005. gada 23. janvārī Namībijas Futbola asociācijas kausa izcīņas spēlē starp KK Palace un Civics. Arī toreiz pamatlaiks un papildlaiks beidzās neizšķirti 2:2, bet uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami 48 (!!!) pēcspēles sitieni. Tiesa, ar sitēju precizitāti bija kā bija – kopējais rezultāts bija 17:16 jeb netika realizētas 15 pendeles. Vai sitēji bija štruntīgi, vai arī vārtsargi izcili, par to informācijas nav.
Otrajā vietā šajā rangā ir 1988. gada 20. novembra Argentīnas čempionāta mačs starp Racing Club un Argentinos Juniors. Pamatlaikā un papildlaikā atkal 2:2, bet pēcspēles sitienos bija nepieciešami 44 sitieni. Juniori vinnēja ar 20:19. Lai noskaidrotu veiksmīgāko pēcspēles sitienu izpildītāju, bija nepieciešamas 50 minūtes... Šī sērija tiek uzskatīta par pasaules rekordu, jo atšķirībā no Namībijas kausa izcīņas Argentīnas čempionāts tiek pieskaitīts pie A kategorijas turnīriem.
Gandrīz izcila sitēju precizitāte fiksēta 1996. gada 28. novembra Turcijas kausa izcīņas spēlē starp Genclerbirligi un Galatasaray. Toreiz uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami 34 pēcspēles sitieni un tikai viens nebija precīzs. Genclerbirligi šo sēriju uzvarēja ar 17:16...
Pēc Liverpool un Middlesbrough mača kopumā dažādos turnīros un dažādos klubu turnīru līmeņos fiksētas astoņas spēles, kurās izpildīti 30 un vairāk pēcspēles sitienu.
Pēcspēļu sitieniem ir piefiksēti arī citi, ne mazāk interesanti rekordi. Raug, 1985. gada Somijas kausa izcīņas finālmačs starp Haka un HJK. Pamatlaiks un papildlaiks beidzās ar tradicionālo 2:2. Pēcspēles sitienu sērija bija īsa, kopumā tikai divpadsmit sitienu, taču to realizācija... Pēc trim sitienu sērijām tā arī nebija gūti nevieni vārti. Šajā gadījumā galveno varoņu lomās bija abu komandu vārtsargi Hurtunens un Palmross. Tikai ceturtajā sērijā HJK izvirzījās vadībā, bet piektajā Haka izlīdzināja rezultātu. Visbeidzot sestajā sērijā Pātelainens Haka labā guva uzvaras vārtus... Vienkāršā matemātika – septiņi pēc kārtas nerealizēti pēcspēles sitieni ir uzskatāms par pasaules rekordu... Sešās sērijās tikai trīs realizēti sitieni fiksēti arī 1990. gada Libertadoresa kausa izcīņas pusfinālā starp Olimpia un Atletico Nacional. Toreiz pēc kārtas netika realizētas pirmās četras pendeles.
Vēl viens klubu turnīru pēcspēles sitienu rekords fiksēts 1988. gada Eiropas čempionvienību (Čempionu līgas priekštece) kausa izcīņas finālā starp PSV Eindhoven un Benfica. Pamatlaikā un papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles sitienos bija nepieciešamas sešas sērijas. Ne tāpēc, ka vārtsargi ķēra visu un vēl vairāk, bet gan tamdēļ, ka šoreiz karstas kājas bija sitējiem. Pavisam bija 12 sitienu, no kuriem tikai divpadsmitais nebija precīzs (ar 6:5 uzvarēja PSV Eindhoven).
Nacionālo izlašu līmenī sists vēl precīzāk. Raug, 1980. gada Eiropas čempionāta mačā par trešo vietu starp Itāliju un Čehoslovākiju tika izpildīti 18 pēcspēles sitieni un viens bija neprecīzs. Nelaimīgais bija itālis Kolovati, kurš kļūdījās devītajā sērijā... Savukārt 2006. gada Āfrikas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā starp Kamerūnu un Kotdivuāru pie pēcspēles sitieniem tika visi abu komandu laukumā esošie spēlētāji. Pēc vienpadsmit sērijām vēl neviens no sitējiem nebija kļūdījies, un tikai divpadsmitajā kāja paslīdēja labi zināmajam Samuelam Eto. Toties Drogbā nekļūdījās un Kotdivuāra uzvarēja ar 12:11.