Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

PK: Brazīlija palielina jaudu, Urugvaja ceļas no pelniem

Brazīlijas izlases "stāvošais" uzbrucējs Freds smaidīgs... © scanpix

Pasaules kausā Brazīlijā sākas izšķirošās cīņas, jeb astotdaļfināli. Septiņos (19.00) laukumā tiksies Brazīlijas un Čīles izlases, bet vakara otrā mačā Kolumbijas un Urugvajas vienības.

Brazīlija – Čīle (19.00)

Vairāki futbola eksperti un zinātāji uzskata, ka šajā cīņā uzvarēs Čīle – brazīļi nedemonstrējot to spēli, kāda būtu jārāda pasaules spēcīgākajai komandai, uzbrukumā spēlē Freds, kurš esot nekustīgākais uzbrucējs visā turnīrā, bet aizsradzības malā visi, kam nav slinkums, apskrien Dani Alvešu. Čīle bezšaubām ir ļoti spēcīga izlase, itsevišķi tās uzbrūkošā līnija. Pēc zaudētā mača Nīderlandei (0:2) komandas galvenais treneris Horhe Sampaoli atļāvās izteikt domu, ka oranžie esot tikai aizsargājušies un nav spēlējuši futbolu. Šodien pretī Čīlei, pēc autora stipras pārliecības, stāsies izlase, kas pretuzbrukumos ir jaudīgākā šajā turnīrā. Joprojām spilgtā atmiņā ir Brazīlijas spēle pret Spāniju (Konfeferāciju kauss), kurā spāņi bumbu kontrolēja, bet līdz ko tā nokļuva pie dienvidamerikāņiem, tā bija panika vārtsarga Kasiljasa soda laukumā. Brazīlijas sastāvs ir saspēlēts, tam līdz šim nav bijusi motivācija darboties ar pilnu jaudu. Šodien pienāks tas brīdis. Komandu vada pieredzējušais Felipe Skolari, kurš lieliski apzinās šīvakara mača nozīmīgumu.

Prognoze: Noteikti viena no skatāmākajām spēlēm šajā turnīrā, kurā būs gan vārtu guvumi, gan daudz dažādu krāsu kartīšu. Brazīlija uzvarēs ar rezultātu 4:2, vārtus gūstot arī Fredam.

Kolumbija – Urugvaja (23.00)

Kolumbija pārliecinoši uzvarēja savā C apakšgrupā, demonstrējot skatāmu un rezultatīvu futbolu. Savukārt par Urugvaju var teikt, ka tās spēle pagaidām liek vilties, jo pirms turnīra daudzi šo Dienvidamerikas valsti sauca kā vienu no favorītiem, taču jau pirmajā spēlē pret Kostariku nācās saņemt "aukstu dušu". Šķiet, ka Urugvajas līderiem ir „beidzies derīguma termiņš”, to noteikti varētu attiecināt uz Kavani un Forlanu, bet spēlētājs, kurš Anglijā priecē miljoniem futbola fanu sirdis, ņem un sakož Itālijas aizsargu Kjelīni. Tieši šis pēdējais incidents varētu būt lielisks emocionāls grūdiens antīkajai Urugvajas izlasei, lai pierādītu, ka tā ir pelnījusi atzinību un joprojām ir pieskaitāma pie turnīra favorītiem.

Prognoze: Urugvaja iziet laukumā nikna un agresīva – tieši šis abas īpašības pietrūka apakšgrupas mačos, un izcīna uzvaru ar divu vārtu pārsvaru. Pēcspēles preses konferencē visi kā viens uzvaru novēl „kodējam” Svaresam.