Latvijas U16 izlase nosargā vietu A divīzijā

Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase svētdien, 18. augustā, Kijevā uzvarēja Beļģijas kadetus ar rezultātu 73:62, izcīnīja trīspadsmito vietu Eiropas čempionātā un nosargāja vietu A divīzijā. Nākamgad B divīzijā spēlēs Beļģija, Melnkalne un Zviedrija.

Pirmdien Latvija pagarinājumā atzina Beļģijas pārākumu ar 80:84. Pretinieki turpinājumā divas reizes pieveica Zviedriju, taču divas neveiksmes pret Krieviju (64:68 un 67:78) atkārtoti nosūtīja komandu uz izdzīvošanas grupu.

Starta piecinieks

Latvija: Birkāns, Kokins, Krūmiņš, Garoza, Kohs

Sarkanbaltsarkanajiem izdevās starta izrāviens 8:1, taču puslaika turpinājumā nedaudz rezultatīvāk spēlēja pretinieki. Otrajā ceturtdaļā Beļģija uz brīdi ieguva četru punktu pārsvaru, tomēr puslaika atpūtā komandas devās, rezultātam esot neizšķirtam – 30:30.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvija sāka izrāvienu 25:13, kura laikā sešdesmit procentus punktu izdevās gūt ar tālmetieniem. Pirmajās divdesmit piecās minūtēs Mārtiņa Fomina komanda iemeta tikai vienu trīspunktnieku, savukārt nākamajās septiņās minūtēs precīzi izrādījās pieci trāpījumi. Vispirms divreiz atzīmējās Kristers Zoriks, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā savas iespējas izmantoja Džeiks Krūmiņš, Artūrs Strautiņš un Renārs Birkāns – 61:51!

Ofensīva turpinājās, nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigam Birkānam panākot piecpadsmit punktu pārsvaru – 67:52. Aizsardzība bija uzdevumu augstumos, tādējādi Beļģijas spēlētāji vairāk nekā deviņas minūtes nespēja gūt punktus no spēles. Pēc soda metienu sērijas pretinieki trīsdesmit devītajā minūtē pietuvojās desmit punktu attālumā - 67:57. Nākamajā epizodē Birkāns aukstasinīgi iemeta abus brīvmetienus, bet Beļģijas spēlētāji pazaudēja bumbu. Latvija izspēlēja uzbrukumu līdz galam un, lai gan tālmetiens nebija precīzs, pretinieku rīcībā palika mazāk par pusminūti. Beļģijas līderis Akjazili paspēja gūt piecus punktus, bet visu deficītu viņam atspēlēt nebija pa spēkam.