Francijas premjerministra amatā nule atkārtoti ieceltais Sebastjēns Lekornī svētdienas vakarā iepazīstināja ar jauno valdības sastāvu, paziņoja Elizejas pils, premjeram strādājot augoša spiediena apstākļos, kad no viņa tiek sagaidīta valdības stabilizācija un izšķiroši svarīga budžeta pieņemšana.
Vairāki galvenie valdības portfeļi palikuši līdzšinējo ministru rokās.
Lekornī paturējis amatos ārlietu ministru Žanu Noelu Barro, tieslietu ministru Žeraldu Darmanēnu. Arī jaunais ekonomikas un finanšu ministrs Rolāns Leskīrs, kas tika iecelts amatā tikai pirms nedēļas, posteni saglabā.
Bijusī darba ministre Katrīna Votrēna kļūs par aizsardzības ministri. Šo amatu iepriekš ieņēma Lekornī.
Par jauno iekšlietu ministru kļūs Parīzes policijas prefekts Lorāns Nunjess.
Prezidents Emanuels Makrons gatavojas pirmdien Ēģiptē piedalīties Gazas joslas samitā, līdz ar to viņš šajā Francijai svarīgajā dienā pats valstī nebūs.
Lekornī piektdien, tikai dažas dienas pēc atkāpšanās, amatu atguva, un līdz pirmdienai viņam bija jāizveido jauns ministru kabinets, lai tajā pašā dienā pēc ministru kabineta sēdes varētu iesniegt 2026. gada budžeta projektu.
Ja šis termiņš netiks ievērots, Francija varētu sākt jauno gadu bez apstiprināta budžeta, vēl vairāk apgrūtinot jau tā saspringtās valsts finanses.
Vairākas opozīcijas partijas bija paziņojušas par plāniem iesniegt prasību par neuzticības izteikšanu vēl pirms jaunā valdības sastāva izziņošanas, savukārt citas partijas pauž, ka to lēmums būs atkarīgs no tā, vai Lekornī solīs politiskā virziena maiņu.
Joprojām nav skaidrs, vai premjerministrs spēs izturēt šos izaicinājumus. Balsojums par uzticību varētu notikt jau ceturtdien.