Tramps mēģina pierādīt, ka Āfrikā notiek “balto genocīds”

© Mākslīgā intelekta ģenerēts attēls / MN

ASV prezidents Donalds Tramps un Dienvidāfrikas prezidents Sirils Ramafosa otrdien pievērsās strīdīgajām apsūdzībām par "balto genocīdu" Dienvidāfrikā, Trampam apgalvojot, ka daudzi baltie Dienvidāfrikas lauksaimnieki ir nežēlīgi noslepkavoti zemes īpašumtiesību dēļ, vēsta "allafrica.com".

Sarunas notika tikšanās laikā Ovālajā kabinetā, kas sākās sirsnīgā noskaņā, bet kļuva saspringtas pēc tam, kad reportieris jautāja Trampam par ASV lēmumu piešķirt bēgļa statusu baltajiem Dienvidāfrikas iedzīvotājiem.

ASV prezidents atbildēja, atskaņojot videoierakstus, kas, viņaprāt, pierāda genocīdu pret baltajiem lauksaimniekiem. Videoierakstā bija redzami cilvēki, kas runāja par "rīkles pārgriešanu" un balto cilvēku šaušanu.

Katrs no šiem baltajiem priekšmetiem, ko redzat, ir krusts, un to ir aptuveni tūkstotis. Tie visi ir baltie lauksaimnieki," sacīja Tramps, norādot uz citu videoierakstu, kas tika pārraidīts televīzijas ekrānā Ovālajā kabinetā.

Tomēr Dienvidāfrikas līderis Ramafosa noraidīja šo apgalvojumu, norādot, ka viens no atskaņotajiem videoierakstiem bija opozīcijas partijas runa un neatspoguļo valdības politiku. Viņš arī paziņoja, ka Trampa kungam būtu jāieklausās Dienvidāfrikas iedzīvotāju balsīs, lai mainītu savu viedokli.

"Es teiktu, ka, ja pastāvētu afrikāņu fermeru genocīds, varu derēt, ka šie trīs kungi šeit nebūtu, ieskaitot manu lauksaimniecības ministru. Viņš nebūtu ar mani. Tāpēc prezidentam Trampam būs jāieklausās viņu stāstos, jāuzklausa viņu viedoklis. Tā ir atbilde uz jūsu jautājumu," sacīja Ramafosa.

Tomēr Tramps uzstāja uz apsūdzībām par genocīdu pret Dienvidāfrikas baltajiem fermeriem un apsūdzēja valdību arī lauksaimniecības zemes konfiskācijā.

"Jūs ļaujat viņiem atņemt zemi, un tad, kad viņi atņem zemi, viņi nogalina balto zemnieku, un, kad viņi nogalina balto zemnieku, ar viņiem nekas nenotiek," viņš teica.

Tomēr Dienvidāfrikas prezidents noliedza zemes konfiskāciju baltajiem zemniekiem saskaņā ar zemes atsavināšanas likumu. Likums tika parakstīts janvārī, un tā mērķis ir novērst vēsturisko nevienlīdzību, kas radusies baltās minoritātes valdīšanas laikā.

Nē, nē, nē, nē," atbildēja Ramafosa. "Neviens nevar atņemt zemi."

Viņš arī norādīja, ka lielākā daļa Dienvidāfrikas bēdīgi slavenā augstā noziedzības līmeņa upuru ir melnādainie. Sanāksmē piedalījās arī Īlons Masks.

Gan Tramps, gan Masks ir apgalvojuši, ka baltie angļu, holandiešu un franču kolonistu pēcteči ir "genocīda" mērķi. Tomēr šis apgalvojums ir vairākkārt atspēkots.

"Mēs visi kā Dienvidāfrikas iedzīvotāji, gan melnie, gan baltie, zinām, ka šeit nav genocīda. Mēs neveicam nekādu naida, atriebības vai vardarbības aktu pret nevienu," sacīja Ramafosa.

Svarīgākais