Atklāts, kā Eiropa plāno atbalstīt Ukrainu ieroču piegāžu vietā

© Unsplash

Eiropas valstis apsver iespēju palielināt atbalstu Ukrainas aizsardzības rūpniecībai, ar to aizstājot tiešas ieroču piegādes, ziņo laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz Eiropas Savienības (ES) amatpersonas teikto.

Pēc avota sacītā, arvien vairāk valstu sliecas uz Ukrainas militāri rūpnieciskā kompleksa finansēšanas modeli, jo pašu ieroču krājumi, palīdzot Kijivai, gadu gaitā ir ievērojami samazinājušies.

Izdevums norāda, ka pieaug šaubas par Eiropas spēju kompensēt iespējamo ASV bruņojuma piegāžu pārtraukšanu - īpaši tādās svarīgās jomās kā pretgaisa aizsardzība.

"The Washington Post" sarunbiedrs šādu pieeju dēvē par izdevīgu abām pusēm - Eiropai tā ir lētāka, un Ukraina varēs attīstīt savu ražošanu. Turklāt Ukraina varētu kļūt par izmēģinājumu poligonu jauniem ieročiem, piemēram, bezpilota lidaparātiem, kuru ražošanā NATO valstīm ir mazāka pieredze.

Publikācijā kā piemērs tiek minēta "Bohdana" - pirmā Ukrainā ražotā NATO standartiem atbilstošā haubice. Kara laikā šo haubiču ražošana ir vairāk nekā trīskāršojusies - no sešām haubicēm mēnesī 2023. gadā līdz vairāk nekā 20 haubicēm mēnesī 2025. gadā.

Politika

Krievijas varas iestādēm būtu oficiāli jāizveido cenzūras institūcija, par paraugu ņemot Padomju Savienības valsts noslēpuma un preses aizsardzības Galveno pārvaldi, kas bija pazīstama kā “Glavlits” (“Главлит”), paziņoja Mihails Švidkojs - bijušais Krievijas kultūras ministrs un tagadējais Vladimira Putina īpašais pārstāvis starptautiskās kultūras sadarbības jomā.