Itālija piecos gados grasās Īlona Maska “Spacex” samaksāt 1,5 miljardus eiro

© Pixabay

Itālija turpina sarunas ar Īlona Maska uzņēmumu “SpaceX” par drošu telekomunikāciju nodrošināšanu valsts valdībai, kas ir lielākais šāda veida projekts Eiropā, vēsta “Bloomberg”.

Diskusijas turpinās, un galīgā vienošanās par piecu gadu līgumu nav panākta, sacīja projektam pietuvināti cilvēki, kuri lūdza saglabāt anonimitāti, atsaucoties uz konfidenciālām diskusijām. Projektu jau ir apstiprinājuši Itālijas izlūkošanas dienesti, kā arī Itālijas Aizsardzības ministrija.

Itālija pirmdien apstiprināja, ka sarunas turpinās, norādot, ka vienošanās vēl nav panākta. "Sarunas ar “SpaceX” ir daļa no ierastā valdības darba," sacīja valdības pārstāvis.

Itālijas amatpersonas risina sarunas par 1,5 miljardu eiro darījumu ar mērķi nodrošināt Itālijai pilnu augstākā līmeņa šifrēšanas klāstu valdības izmantotajiem telefona un interneta pakalpojumiem.

Plāns ietver arī sakaru pakalpojumus Itālijas militārpersonām Vidusjūras reģionā, kā arī tā saukto tiešo šūnu satelītpakalpojumu ieviešanu Itālijā, ko varētu izmantot ārkārtas situācijās, piemēram, pēc terora aktiem vai dabas katastrofām.

Iespējamais darījums tiek izskatīts kopš 2023. gada vidus. Pret to ir iebildušas dažas Itālijas amatpersonas, kuras ir nobažījušās par to, ka “SpaceX” pakalpojumu pirkšana var atņemt ienākumos vietējiem sakaru operatoriem.

Itālijā ir viena no pasaulē sīvākajām konkurencēm komunikāciju tirgū, kas gadiem ilgi cīnās ar peļņas samazināšanos. Itālija uzskata telekomunikācijas par stratēģisku vērtību.

Tikmēr 2024. gadā vien Maska “SpaceX” savam “Starlink” satelīta interneta pakalpojumam ir pievienojis vairāk nekā 20 valstis no Ganas līdz Argentīnai. Tagad tas apkalpo vairāk nekā 4 miljonus cilvēku vairāk nekā 100 valstīs un teritorijās, pārklājot pasauli ar platjoslas interneta pakalpojumiem, izspiežot tradicionālos telekomunikāciju operatorus attiecīgajās valstīs.

Pagājušā gada nogalē Ukrainas lielākais mobilo sakaru operators “Kyivstar PJSC” parakstīja vienošanos ar “Starlink”, lai ieviestu ar satelītu darbināmu mobilo sakaru pakalpojumu, lai telekomunikāciju infrastruktūru novietotu ārpus Krievijas uzbrukumiem.

Svarīgākais