Premjere, uzrunājot Saeimu, norāda, ka Latvija atrodas sarežģītā situācijā

© Dmitrijs Suļžics/MN

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, valdība nevar atļauties politisko nestabilitāti, Saeimas sēdē debatēs pirms nākamā gada budžeta pieņemšanas sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Politiķe atgādināja, ka valsts ir sarežģītā situācijā, ņemot vērā Latvijas ģeogrāfisko novietojumu. "Latvija šo gadu gaitā ir attīstījusi milzīgu kapacitāti drošības sfērā," teica premjere.

Runājot par ieguldīto drošībā, Siliņa atzīmēja, ka uz Latviju brauc arī citu valstu pārstāvji, lai mācītos par to, kas ir hibrīdapdraudējums.

Siliņa uzskata, ka, ņemot vērā šo situāciju, valdība nevar atļauties politisko nestabilitāti. Nepieciešams turpināt iesāktos darbus gan pie drošības jautājumiem, gan jautājumiem, lai celtu iedzīvotāju labklājību.

Politiķes skatījumā, nākamā gada budžets ir vērsts ne vien uz valsts drošības stiprināšanu, bet arī veicinās ekonomikas izaugsmi.

Nākamā gada budžetu atzinīgi vērtēja arī viņas partijas biedrene, Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), kura uzsvēra, ka šis ir drošības budžets, tā mērķis ir rūpēties par iedzīvotāju aizsardzību. Nākamā gada budžets arī ļaušot attīstīties ekonomikai.

Kalniņa-Lukaševica debatēs uzskaitīja dažādus ieguvumus, kurus sniegšot nākamā gada budžets, piemēram, uzlabojumi būšot nodokļu politikā, no kā iegūšot visi Latvijas iedzīvotāji.

Krietni kritiskāka par nākamā gada budžetu ir Saeimas opozīcija. Piemēram, opozīcijas deputāts Māris Sprindžuks (AS) vērtēja, ka šis budžets ir izveidots uz parāda, izveidots pārāk optimistiski un tiks tērēts vairāk nekā tiek nopelnīts.

"Mēs ļoti strauji tuvināmies kreisām valstīm, bet mēs to nevaram atļauties," akcentēja Sprindžuks un vērtēja, ka budžets ir nereāls, proti, ekonomika augs lēnāk nekā tiek prognozēts. "Tas ir izmisuma budžets," paziņoja Sprindžuks.

Kā ziņots, Saeima šodien turpina skatīt 2025.gada valsts budžeta projektu galīgajā lasījumā.

Trešdien deputāti izskatīja budžeta projekta 31 pavadošo likumprojektu, kurā kopumā bija iesniegti 212 priekšlikumi, kā arī iesāka vētīt likumprojektu par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam. Galvenajam valsts budžeta likumprojektam iesniegti 311 priekšlikumi.

Svarīgākais