Rajevs par notiekošo Trampa departamentā: Tas būs atombumbas sprādziens

© Ģirts Ozoliņš/MN

Tā, analizējot nedēļas aktuālos notikumus TV24 raidījumā „Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu”, spriež Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs), IeM parlamentārais sekretārs, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs. Viņš uzskata, ka galvenā notikumu attīstība sāksies janvārī pēc Donalda Trampa inaugurācijas ASV prezidenta amatā.

Pagaidām esot tikai tāda kā taustīšanās, situācijas izzināšana, taču, kā atzīst NBS rezerves pulkvedis, situācija arī tagad, ņemot vērā vairākus personāžus, esot interesanta. „Saldais pārītis, ja tā viņus var nosaukt, Īlons Masks (Elon Musk) un Viveks Ramasvamijs (Vivek Ramaswamy). Tramps grib izveidot Valdības efektivitātes departamentu (DOGE), kas skatīsies, cik efektīvi darbojas ASV valdība.

Ja Maska un Ramasvamija nozīmēšana šajos amatos notiks, tas būs atombumbas sprādziens, jo viņi jau tagad ir atraduši vairākus miljardus ASV budžetā, kuri tiek izlietoti absolūti nelietderīgi.

Domāju, ka šis skaits būtiski pieaugs. Ja mēs paskatāmies, kas notiek pie mums, kas jādara Eiropas Savienībā, lai kļūtu efektīvākiem, tad caur rindām ziņojumā, ko pirms kāda laika izstrādāja bijušais Eiropas Centrālās Bankas prezidents un Itālijas premjerministrs Mario Dragi, varam salasīt, ka mums jāveic audits un jākļūst efektīvākiem.”

Rajevs domā, ka ir izveidojusies interesanta kombinācija, kurā iezīmējas trīs virzieni. „No kuriem divus es redzu, bet vienu neredzu. Viens no virzieniem ir Ķīna. Šī komanda ir ļoti spēcīgi pret Ķīnu, apņēmības pilni sakārtot visas ar Ķīnu saistītās lietas. Otrā iezīme - Izraēla, viņi noteikti ir par Izraēlu un palīdzēs šai valstij simtprocentīgi. Trešā, ko es neredzu, ir Ukraina. Neredzu arī īpaši Krieviju, bet Ukrainu neredzu vispār. Ukraina nav ASV prioritāte un ar to mums jārēķinās, Ukrainas jautājums ir tikai trešajā vietā. Jāgaida janvāris, ko Tramps darīs, bet izskatās, ka konfliktu tiešām nāksies iesaldēt.”

Politika

Valdība otrdien atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos Energokopienu reģistrēšanas un darbības noteikumus, kas paredz noteikt kārtību, saskaņā ar kuru tiks izveidots vienots energokopienu reģistrs.

Svarīgākais