Ušakovam bija iespēja kļūt par premjeru; nosaukta viņa lielākā kļūda

© F64

Ja ne lēmums atbalstīt referendumu par krievu valodas statusu Latvijā, partija "Saskaņa" varēja nonākt valdībā, un tās līderim Nilam Ušakovam pat būtu iespēja kļūt par premjerministru, sacīja politologs Filips Rajevskis LR4 raidījuma "Открытый разговор" ēterā.

Lēmums atbalstīt referendumu par krievu valodas statusu Latvijā ir lielākā politisko partiju nodevība pret krievvalodīgajiem vēlētājiem, uzskata Filips Rajevskis.

"Tad "Saskaņa" paņēma un nodeva. Ja nebūtu referenduma, pieļauju, ka Ušakovs būtu premjers. Bet, kad "Saskaņa" atbalstīja [referendumu], tas bija trieciens. Un tad viņi brīnās, kāpēc latvieši pret viņiem tā izturas,” sacīja Rajevskis.

Savukārt Boriss Cilevičs, kurš piedalījās raidījumā “Открытый разговор”, šos izteikumus nosauca par meliem. Pēc viņa teiktā, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers 2011. gadā pēc Saeimas pirmstermiņa vēlēšanām, uzvarot šajās vēlēšanās ar paša izveidoto Reformu partiju, bija gatavs veidot koalīciju ar "Saskaņu".

"Viņš to paziņoja, bet viņa paša biedri šo ideju sagrāva. Un Zatlers ātri virzījās uz koalīcijas izveidi ar labējiem konservatīvajiem un nacionālistiem, kā tas parasti notiek,” sacīja Cilevičs.

Pēc Cileviča domām, "Saskaņa" diezgan veiksmīgi ilgstoši ierobežoja radikāļus. "Bet, kad mūs tā "iegāza", tā bija nodevība," sacīja Cilevičs. Viņš piebilda, ka partija "Saskaņa" neieņēma nekādu pozīciju un neaicināja referendumā balsot par otru valsts valodu. "Ušakovs pieņēma personisku lēmumu, un partijai bija dažādi viedokļi."

Politika

Partijas “Latvija pirmajā vietā” (LPV) līderis Ainārs Šlesers neslēpj nodomu piedalīties nākamā gada 7. jūnijā paredzētajās Rīgas domes vēlēšanās. Viņš jau uzsācis savu priekšvēlēšanu aģitāciju, uzdodot toni visai kampaņai, kura, pateicoties tieši Šleseram, varētu būt atšķirīga no citām.

Svarīgākais