JV politiķis: Valsts kapitālsabiedrībās būtu jāsamazina padomju locekļu skaits

© Ģirts Ozoliņš/MN

Valsts kapitālsabiedrībās būtu jāsamazina padomju locekļu skaits, bet atsevišķas padomes varētu apvienot, pauž "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Jurēvics.

"Ja mēs skatāmies uz valsts kapitālsabiedrībām, uzlabojumi ir jāveic nepārtraukti, bet es domāju, ka nav tāda viena burvju līdzekļa, kas visu atrisinātu," uz jautājumu, vai un kādā mērā būtu jāatsakās no kapitālsabiedrību padomēm, atbildēja Jurēvics.

Vienlaikus politiķis norādīja, ka, frakcijā diskutējot par kapitālsabiedrībām, nonākts pie secinājuma, ka to modeli, kāds tas ir pašlaik, atstāt nevar. Paužot personīgo viedokli, Jurēvics norādīja, ka valsts kapitālsabiedrību padomēs būtu jāsamazina locekļu skaits.

Tāpat ir jāvērtē, vai visās kapitālsabiedrībās ir vajadzīgas padomes. "Protams, ir vietas, kur nepieciešamas padomes pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas vadlīnijām," viņš atgādināja.

JV Saeimas frakcijas vadītājs skaidroja, ka, iespējams, katrai slimnīcai nav nepieciešama sava padome. Piemēram, varētu izveidot kopēju padomi. "Mēs varbūt varētu skatīties uz jomu centralizāciju," domā deputāts. Viņaprāt, nav arī īsti normāli, ka viens cilvēks vienlaikus var būt daudzās kapitālsabiedrību padomēs, un šim jautājumam šajā pusgadā esot plānots "pieķerties".

Iepriekš opozīcijas Saeimas deputāts, "Apvienotā saraksta" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars sacījis, ka nākamā gada valsts budžeta kontekstā ir jāpārskata valsts kapitālsabiedrību, tostarp augstskolu padomju nepieciešamība.

Tāpat vēstīts, ka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs drīzumā nāks klajā ar grozījumiem Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā, rosinot iesaldēt atalgojumu valsts kapitālsabiedrību valdēs.

"Mērķis ir uz laiku iesaldēt valžu un padomju locekļu atalgojumu," paziņojis Rinkēvičs un piebildis, ka tādā veidā tiks nodrošināts samērīgums starp valsts kapitālsabiedrībām un privāto sektoru.

Politika

Politiskās pārmaiņas, kuras iezīmēja autokrātu ass izveidošanās nosacītajos antiRietumos (Putins, Sji, Kims, Teherānas teokrātija) un Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās, liecina par tektoniskām izmaiņām globālajā politikā. Pasaule strauji mainās, un tā arvien vairāk nelīdzinās tai, kādu to redzējām agrāk.

Svarīgākais