Baidens: esmu stingri apņēmies palikt šajās sacensībās

© Unsplash

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien noraidījis Demokrātu partijas biedru aicinājumus pārtraukt pārvēlēšanas kampaņu, uzsverot, ka viņš nekur nedomā doties.

Vairāki demokrāti Kongresā mudinājuši Baidenu pārtraukt pārvēlēšanas kampaņu, jo pastāv bažas, ka viņš varētu zaudēt savam sāncensim, bijušajam republikāņu prezidentam Donaldam Trampam, un Baidena uzstāšanās nesenajās televīzijas debatēs tikai saasināja šīs bažas.

Taču 81 gadu vecais Baidens vēstulē Kongresa demokrātiem uzsvēra, ka viņš joprojām ir apņēmības pilns piedalīties kampaņā.

Es vēlos, lai jūs zinātu, ka, neraugoties uz visām spekulācijām presē un citur, esmu stingri apņēmies palikt šajās sacensībās (..) un uzvarēt Donaldu Trampu," pavēstīja Baidens.

"Jautājums par to, kā virzīties uz priekšu, plaši izskanējis jau vairāk nekā nedēļu, un pienācis to izbeigt," viņš piebilda.

"Līdz demokrātu konventam palikušas 42 dienas, bet līdz vispārējām vēlēšanām - 119 dienas. Jebkāda apņēmības vājināšanās vai skaidrības trūkums par gaidāmo uzdevumu tikai palīdz Trampam un kaitē mums. Ir pienācis laiks apvienoties, virzīties uz priekšu kā vienotai partijai un uzvarēt Donaldu Trampu," uzsvēra Baidens.

Piedaloties telekanāla MSNBC raidījumā "Morning Joe", Baidens pa telefonu sacīja, ka "ierindas demokrāti" joprojām viņu atbalsta, un netieši norādīja, ka aicinājumi viņam atkāpties izskan tikai no partijas augstākajām amatpersonām.

"Tie ir lieli vārdi, bet man ir vienalga, ko šie lielie vārdi domā," viņš sacīja, aicinot oponentus uzdrošināties un "paziņot par kandidēšanu uz prezidenta amatu" un izaicināt viņu konventā" vai arī atbalstīt viņu. "Es nekur nedomāju doties," uzsvēra Baidens.

Starp demokrātu ieteiktajiem alternatīvajiem kandidātiem partijas nominācijai uz prezidenta amatu ir ASV viceprezidente Kamala Herisa, kura saskaņā ar nesen veikto telekanāla CNN aptauju no Trampa atpaliek tikai par diviem procentpunktiem, un Kalifornijas gubernators Gevins Ņūsoms, kurš atpaliek no Trampa par pieciem procentpunktiem. Baidens pašlaik aptaujās atpaliek no Trampa par aptuveni par sešiem procentpunktiem.

Par vēl vienu potenciālo kandidāti tiek uzskatīta Mičiganas gubernatore Grethena Vitmera, lai gan mediji ziņo, ka viņa personīgi iebilst pret ideju aizstāt Baidenu.

Demokrāti ir sašķelti jautājumā par to, vai aicināt Baidenu atsaukt savu kandidatūru, vai arī dubultot savu atbalstu prezidentam.

Lai panāktu, ka visi ir uz viena viļņa, Pārstāvju palātas demokrātu līderis Hakīms Džefrīss gatavojas sasaukt likumdevējus uz slēgtām sanāksmēm, pirms paziņos savu nostāju, vēsta ziņu aģentūra AP.

Svarīgākais