KNAB piemērojis 2800 eiro lielu naudas sodu trim partijām

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sodījis pirmās partijas par pārkāpumiem Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā sāka 85 resoriskās pārbaudes par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tostarp 45 - par iespējamu slēpto aģitāciju pirms vēlēšanām, 25 - par iespējamiem ar aģitācijas ierobežojumiem saistītiem pārkāpumiem, 10 - par finanšu un cita veida pārkāpumiem, kā arī piecas pārbaudes par iespējamu aizliegtu aģitāciju dienu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā. Vairums minēto pārbaužu joprojām ir aktīvas.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā KNAB sācis piecus administratīvā pārkāpuma procesus, tostarp četros procesos KNAB pieņēmis lēmumus saukt pie administratīvās atbildības un piemērot naudas sodus politiskajām partijām "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei", kā arī partiju apvienībai "Tauta. Zeme. Valstiskums".

Šīm politiskajām organizācijām KNAB piemērojis naudas sodus 2800 eiro kopsummā.

Lēmumi attiecībā uz politiskajām partijām pieņemti saistībā ar savlaicīgi neiesniegtiem paziņojumiem par aģitācijas izvietošanu. Tāpat viens lēmums pieņemts attiecībā uz partiju "Stabilitātei" par aģitācijas materiālu izvietošanas kārtības neievērošanu, proti, tirāžas nenorādīšanu.

KNAB aizvien izskata vienu administratīvā pārkāpuma procesu par savlaicīgi neiesniegtiem paziņojumiem par aģitācijas izvietošanu.

KNAB apliecināja, ka aģitācijas periodā tā rīcībā nav nonākusi informācija par iespējamiem dziļviltojumu gadījumiem.

Jau ziņots, ka 10.februārī sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms EP vēlēšanām, kuras notika 8.jūnijā.

Politika

Krievijā propagandisti tik ļoti sapriecājās par iepriekš droši prognozējamo Džo Baidena izstāšanos no priekšvēlēšanu kampaņas, ka neko labāku neattapa kā notikušo pamatot ar prokremliskā mūziķa, skatuves vārdā “Šaman”, koncertu pie ASV vēstniecības ēkas Maskavā. Tā, protams, var ironizēt, bet Krievijā ironijai ir dziļi zemteksti.

Svarīgākais