Deputāti spriedīs par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu sportam

© unsplash.com

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sēdē šodien plkst.12 vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par Eirovīzijai paredzētā finansējuma novirzīšanu Latvijas sportam.

Kā iniciatīvas autors norādīts Kristaps Bogdanovičs. Iniciatīvā pausts aicinājums pārtraukt Latvijas dalību Eirovīzijā, jo esot visai apšaubāmi, vai Eirovīzija būtiski palīdz Latvijas tēlam un reputācijai.

Viņaprāt, cilvēki, kuri piedalās dziesmu konkursā, mēdz uzvesties "piedauzīgi un to arī afišē kā normu". Iniciatīvas autors akcentē, ka ir Eiropas valstis, kas Eirovīzijā nepiedalās dažādu iemeslu dēļ, tostarp finansiālo.

"Latvijai savu jau tā problemātisko publisko finansējumu labāk lai iegulda tur, kur mums ir skaidri ieguvumi. Tāpēc aicinu izbeigt Latvijas dalību Eirovīzijā, nerīkot "Supernovu" un novirzīt finansējumu sportam," pausts iniciatīvā.

Bogdanoviča ieskatā nav normāli, ka Latvijas Biatlona federācijai (LBF) ir jāvāc ziedojumi, lai startētu pasaules čempionātā, kas, pēc iniciatīvas autora domām, "pilnīgi noteikti ir svarīgāk par Eirovīziju".

"Līdz ar sporta nostiprināšanu un vēl lielākiem sasniegumiem arī jaunatnei būs aizvien vairāk tiešām pozitīvu piemēru - panākumus un atpazīstamību guvušu sportistu, kuriem līdzināties," klāsta iniciatīvas autors.

Eirovīzijas rīkotāja ir Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU), kas apvieno Eiropas valstu sabiedriskos medijus.

Politika

Krievijā propagandisti tik ļoti sapriecājās par iepriekš droši prognozējamo Džo Baidena izstāšanos no priekšvēlēšanu kampaņas, ka neko labāku neattapa kā notikušo pamatot ar prokremliskā mūziķa, skatuves vārdā “Šaman”, koncertu pie ASV vēstniecības ēkas Maskavā. Tā, protams, var ironizēt, bet Krievijā ironijai ir dziļi zemteksti.

Svarīgākais