Kalniete: No Latvijas EP ievēlētie septiņi no deviņiem deputātiem ir ar stingru nacionālo stāju

© Ģirts Ozoliņš/MN

No Latvijas Eiropas Parlamentā (EP) ir ievēlēts ļoti labs sastāvs, jo septiņi no deviņiem deputātiem ir ar stingru nacionālo stāju, šādu vērtējumu intervijā TV3 pauda "Jaunās vienotības" (JV) EP deputāte Sandra Kalniete.

Kalniete sprieda, ka šie Latvijas deputāti EP spēs sekmīgi sadarboties, lai arī pārstāv dažādas partijas.

Politiķe neuzskata, ka JV rīcība būtu vērtējama kā negodīga, kā deputāta kandidātu piesakot eirokomisāru Valdi Dombrovbski, diezgan labi zinot, ka EP viņš nemaz nestrādās un trešo reizi tiks virzīts darbam Eiropas Komisijā. "Dombrovskis nav nošķirams no JV," izteicās politiķe.

Kalnietes skatījumā, atšķirībā no citām Eiropas valstīm Latvijas vēlētāji EP vēlēšanās nav gājuši populistu pavadā.

Vērtējot EP vēlēšanas kopumā Eiropā, Kalniete uz jauno EP sastāvu skatās ar atvieglojumu, jo esot redzams, ka "centrs ir noturējies", līdz ar to "politikas pragmatiskā līnija turpināsies", bet radikāļi nav ņēmuši pārsvaru.

Kā ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi "Jaunā vienotība", otrajā vietā atstājot Nacionālo apvienību, un abi politiskie spēki tikuši katrs pie diviem EP deputāta mandātiem. Savukārt "Apvienotais saraksts", "Latvijas attīstībai", "Latvija pirmajā vietā", "Progresīvie" un "Saskaņa" vēlēšanās ieguvušas katra pa vienam EP deputāta mandātam.

Svarīgākais